Ing. Josef Barta, MBA

  • OČR
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,31. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.02.2016 11:20:03

Narovnat, okecat nebo přitvrdit?

Narovnat, okecat nebo přitvrdit?

Nerovné postavení „podnikatelů“ netkví v jejich poctivosti, ale v postavení před zákonem. Podnikateli jsou všichni, kteří podnikají, tedy všichni, kteří prodávají služby či výrobky.

 Právnické i fyzické osoby. Rovné postavení je skutečná rovnost vyjádřená odpovědností vlastníků. Posledním „úletem“ je EET, která postihuje zase jen některé skupiny, především malé a neschopné obrany.

Za své konání musí být odpovědni vlastníci podnikatelských aktivit a to fyzicky a bez rozdílů. Vlastníkem právnických osob jsou v akciové společnosti akcionáři, v sro vlastníci podílů, v družstvech družstevníci adt. Vždy to ale jsou fyzické osoby s vlastní peněženkou, kam jdou výsledky jejich podnikatelských aktivit.

Proč je rozdílně posuzována fyzická osoba, OSVČ, korporátní společnost (a.s., s.r.o., družstvo…)? Podnikatelské prostředí musí nabízet stejné podmínky pro všechny účastníky trhu a všem musí být měřeno stejným metrem!

Chceme-li rovné podnikatelské prostředí, musí za své podnikání a aktivity odpovídat majetkově i trestně jejich vlastník. Je smutné, že krachují právnické osoby a jejich dluhy platí všichni občané země. Řešení je přitom jednoduché. Všem stejná práva i odpovědnost.

Narovnání podnikatelského prostředí je otázkou narovnání základních vztahů v podnikání. Narovnat znamená stejné podmínky. Kdy začne platit, že za své dluhy budou odpovědni ti, kteří je způsobí? Ukončení beztrestnosti těch, kteří okradou při svém podnikání ostatní účastníky obchodu tím, že neplatí faktury musí jednou skončit! Není možné, aby byli čestní okrádáni legálně s požehnáním lidí, kteří jsou občany voleni k ochraně jejich práv!

„Ujeté“ výroky některých politiků o dluhové amnestii jsou zcela nesmyslné. Taktéž jejich zdůvodnění, že každý musí zvážit komu prodává a vstupuje do rizika nezaplacení dodávky služeb, zboží či půjčených hodnot. Legalizace zákazu hotovostních plateb ať už co do výše částky nebo druhu platby jsou opět jenom lobby aktivitami ve prospěch bank a nepoctivých lumpů.

Kdy začne platit právo a spravedlnost v této zemi?

Občané! Není čas vyměnit vládnoucí mafii za slušné, moudré a spravedlivé, kteří budou za poctivou práci pro Vás, brát zaslouženou odměnu ? !!!

Občané, uvažujte! Ještě je čas,  ale rychle ho ubývá!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama