Ing. Josef Hájek

  • ANO 2011
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

6. 2. 2018 18:09:30

Existuje možnost jak získat zpátky byty OKD?

Existuje možnost jak získat zpátky byty OKD?

Dneska se poprvé sešla naše sněmovní vyšetřovací komise k prošetření privatizace společnosti OKD. I když v minulém volebním období Sněmovna zřízení této komise odmítla, teď máme konečně zelenou!

Na prvním  jednání komise mě dnes předseda Lukáš Černohorský pověřil detailní analýzou "Sobotkovy"  privatizace 46% podílu státu na OKD z roku 2004, Lubomír Zaorálek by měl prošetřit tunelování OKD Bakalou.

Chceme se zaměřit na převod státních akcií OKD do vlastnictví jiných osob, na snížení základního jmění společnosti ve druhé polovině 90. let a příčiny úpadku OKD. Především bychom ale měli řešit, jestli existuje možnost, aby stát získal zpět desítky tisíc bytů OKD. Další jednání komise je naplánováno na prvního března. Do té doby si nastudujeme potřebné materiály od ministerstva financí či Bezpečnostní informační služby. O výstupech z jednání budu samozřejmě ihned informovat. 

Kdo mě zná, ten ví, že tato kauza je mojí srdeční záležitostí. V OKD jsem pracoval desítky let a mám tam mnoho bývalých kolegů a přátel, kteří se nikdy nesmířili s tím, jak společnost dopadla, jak byla vytunelována.

Lidé, kterých se kauza OKD týká, jsou už za ty roky řečmi kolem prošetřování značně unavení a jsou skeptičtí, ale já věřím, že práce naší komise jim konečně přinese tolik potřebnou satisfakci. A přispěje hlavně k tomu, aby se podobný prodej už nikdy v budoucnu neopakoval.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama