Ing. Jozef Síkela

  • BPP
  • ministr průmyslu a obchodu
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.06.2024 8:19:00

Ekonomičtí diplomaté a ředitelé zahraničních kanceláří a přiváží nové příležitos

Ekonomičtí diplomaté a ředitelé zahraničních kanceláří a přiváží nové příležitos

O aktuálních exportních příležitostech, možnostech vstupu na trh a současném vývoji na více než 90 světových trzích budou v Praze s českými firmami jednat ekonomičtí diplomaté a ředitelé zahraničních kanceláří agentury CzechTrade a CzechInvest.

 Na výstavišti PVA Expo v Letňanech se ve čtvrtek 27. června uskuteční další ročník konzultací na podporu exportu. Letos je na akci přihlášeno téměř 300 českých firem. Zahájení můžete sledovat živě na YouTube kanálu MPO.

„Podnikatelům, kteří jsou aktivní na zahraničních trzích, nabízíme velmi širokou síť podpory. Jejím základem jsou ekonomičtí diplomaté i zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest. Konzultace s jejich představiteli pomohou českým firmám prosadit se kdekoliv na světě,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. „Sám pravidelně na svých zahraničních cestách vidím, že kanceláře CzechTrade a ekonomičtí diplomaté dovedou českým firmám poskytnout velmi kvalitní a profesionální služby,“ dodává ministr Síkela.

Akci každý rok organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo zemědělství, agentury CzechTrade a CzechInvest spolu se Svazem průmyslu a dopravy ČR. Podnikatelé budou mít možnost se radit v oblasti exportního financování u České exportní banky, pojišťování exportu u společnosti EGAP, možnosti úvěrů a záruk u Národní rozvojové banky a ochrany práv průmyslového vlastnictví u Úřadu průmyslového vlastnictví. Speciální konzultační místa jsou připravena rovněž pro firmy, které se už podílí, nebo by se chtěly zapojit do obnovy Ukrajiny prostřednictvím Business klubu Ukrajina (ZDE).

„Konzultace představují jedinečnou příležitost k dojednání konkrétní spolupráce, která firmám pomáhá proniknout na zahraniční trhy. Tato spolupráce zahrnuje například hledání partnerů, navazování kontaktů, organizaci různých projektů ekonomické diplomacie PROPED, podporu ekonomických aktivit prostřednictvím projektů PROPEA a v neposlední řadě také mapování příležitostí a poptávky a zprostředkování nabídky výzkumu a vývoje českých institucí v zahraničí,“ upřesňuje konkrétní nabídku diplomatů náměstek ministra zahraničních věcí Jiří Kozák.

„Po únorovém Meeting Pointu CzechTrade jsou konzultace v Letňanech již druhým důležitým setkáním ředitelů zahraničních kanceláří s českými firmami, v rámci kterého zkušení odborníci nabídnou nejširší paletu služeb pro internacionalizaci českých firem. Jedná se například o Dlouhodobou exportní asistenci, podporu budování tržních podílů českých firem v zahraničí s využitím digitálního marketingu, profilované služby pro vysoce inovativní a startupové firmy, ale i třeba službu Exportních inkubátorů k naplnění plánů pro trvalé působení českých firem v zahraničí,“ uvádí generální ředitel CzechTrade Radomil Doležal.

„CzechInvest se soustředí na vytváření podmínek pro zahraniční investice a podporu inovací. Naši zahraniční zástupci hrají zásadní roli při zprostředkování kontaktů a identifikaci investičních příležitostí. Konzultace jsou výjimečnou příležitostí k výměně názorů, jak mohou české firmy využít našich služeb a kontaktů pro svůj růst na zahraničních trzích. Podpora investic a exportu jsou vzájemně propojeny a díky spolupráci CzechInvestu a CzechTrade mohou české firmy získat komplexní podporu od prvotního nápadu až po realizaci na zahraničním trhu,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Jan Michal.

Jednání můžete sledovat živě ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama