Ing. Karel Janeček

Bez stranické příslušnosti.
  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,23. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.04.2015 8:53:42

Proč pomáhat? Protože to dělá radost

Proč pomáhat? Protože to dělá radost

Pomáhat slabším, utiskovaným, sociálně znevýhodněným či hendikepovaným by mělo být samozřejmostí pro každého z nás. Při nedávném charitativním plesu pro Dětský domov v Sedloňově jsem se o tom znovu přesvědčil.

Už dlouho jsem nezažil tak pozitivní a příjemnými emocemi nabitou atmosféru, jaká vládla právě tam. Dětský domov v Sedloňově si zvolil motto: "Žije-li dítě v bezpečí, hledá lásku. Žije-li v lásce, hledá přátelství a potom bude schopno obojí přijímat a dávat." Stejné je to ale i s námi dospělými. I my bychom měli umět a být schopni přijímat a dávat – poskytovat podporu těm lidem a tam, kde je to nejvíce třeba. V Sedloňově se rozhodli vzít věci do svých rukou a moc se jim to povedlo, na charitativní večer budu dlouho a rád vzpomínat.
 

Pro Královéhradecký kraj bylo vždy prioritou zajistit v regionu co nejlepší sociální i zdravotní služby. Kraj v rámci své působnosti každým rokem investuje do zdravotnictví a sociální oblasti stovky milionů korun a podařilo se mu získat i peníze na řadu evropských projektů. S čistým svědomím mohu říci, že kraj dělá, co může. Ne na všechno ale samozřejmě jeho rozpočet stačí.


Je tak skvělé, že se Dětský domov v Sedloňově nebojí pořádat vlastní akce, hledat podporovatele a sponzory a zajistit si další finance nad rámec nutných provozních výdajů, které mu Královéhradecký kraj poskytuje. Budu sedloňovskému domovu držet palce a těším se, že budu moci zavítat na jeho další ples či jinou akci. Všichni jeho pracovníci dělají mimořádně záslužnou práci. Připravovat děti na samostatný život dospělého člověka a učit je zvládat všechny situace, které s tím souvisí, není nic lehkého. Mají moje uznání a velký respekt! 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama