Ing. Karla Šlechtová

Ministryně obrany v demisi
  • BPP
  • ministryně obrany
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,68. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.11.2017 14:39:14

Desítky schválených projektů v česko-bavorském pohraniční

Desítky schválených projektů v česko-bavorském pohraniční

V rámci Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014-2020 bylo již schváleno 90 projektů za více než 65 milionů EUR. Celková alokace programu v tomto programovém období činí zhruba 103,4 milionu EUR.

Některé projekty již pomáhají v regionu. „Přeshraniční programy se Svobodným státem Bavorsko dosahují dlouhodobě výborných výsledků. V minulém programovém období se jednalo o jeden ze tří nejúspěšnějších programů. Tento trend bychom chtěli udržet,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Z celkové alokace současného programu (období 2014-2020), jež činí 103 375 149,00 EUR, bylo dosud schváleno 90 projektů ve výši 65 313 639,67 EUR (63 % alokace programu). Navíc v prosinci se v bavorském Rötzu uskuteční 6. zasedání Monitorovacího výboru, na kterém bude projednáváno 29 nových projektů s celkovými rozpočty ve výši 19 928 930,86 EUR (19 % alokace programu).
 
Za zmínku stojí například projekty „MY2 Selb+Aš: Tam i tady“ a „Přátelství bez hranic“. První projekt se zaměřil na připomenutí společné historie dvou sousedících měst s cílem posílit regionální identitu a založit společnou budoucnost v podobě vzorového "Evropského města Selb /Aš" propojeného prostřednictvím "Cesty - kulturní tematické stezky". Hlavní aktivitou bylo vytváření uměleckých děl (malby na fasády domů, ocelové plastiky v podobě mlýnských kol), které zůstanou v obou městech a budou propojeny tematickou stezkou. Druhý projekt podporuje stávající a zejména nově vznikající sítě přeshraničních kontaktů a partnerství v regionech (Horní Franky, Plzeňský kraj a Karlovarský kraj) v oblasti dobrovolnické práce jednotlivců, měst a obcí. Orientuje se na přeshraniční spolupráci organizované i neorganizované mládeže a pracovníků s ní.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout