Ing. Karla Šlechtová

Ministryně obrany v demisi
  • BPP
  • ministryně obrany
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,72. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5
13.10.2017 11:32:21

Dvojnásobný převis poptávky v další výzvě IROP na terminály a parkovací systémy

Dvojnásobný převis poptávky v další výzvě IROP na terminály a parkovací systémy

Příjem žádostí do výzvy Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), jehož gestorem je Ministerstvo pro místní rozvoj, s názvem „Výstavba a modernizace přestupních terminálů II“ byla ukončena.

O dotace, žádá 51 projektů v celkovém objemu 1,15 miliardy korun z EU. Stejně jako v jiných oblastech udržitelné dopravy mohou zájemci dále využít i výzev integrovaných nástrojů.
 
„Těší mě velký zájem o dotace na terminály veřejné dopravy a záchytná parkoviště u zastávek a přestupních uzlů, projekty v této výzvě totiž představují dvojnásobek její alokace. Z předchozí výzvy je v současnosti podporováno více než dvacet terminálů a stovky parkovacích míst. V blízké budoucnosti se k nim tedy přidají další desítky a stovky,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.
 
Z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) je pro projekty v této výzvě připraveno 569,5 mil. korun a ze státního rozpočtu maximálně 33,5 mil. korun. Realizace projektů, které budou vyhodnoceny jako úspěšné a jejichž způsobilé výdaje se musí pohybovat v rozmezí 3 až 60 mil. korun, bude končit nejpozději 31. 12. 2020.
 
V IROP ještě existují tzv. integrované nástroje, v jejichž rámci každá z metropolitních oblastí a aglomerací vyhlašuje své konkrétní výzvy. V integrovaných nástrojích ITI jsou v oblasti přestupních terminálů otevřeny výzvy v Plzeňské a Pražské metropolitní oblasti a v Olomoucké aglomeraci, v IPRÚ pak v Českobudějovické a Zlínské aglomeraci.

Více informací o integrovaných nástrojích zde: 1url.cz/EtfeT.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout