Ing. Kateřina Konečná

Jsem poslankyne - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • KSČM
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

24.04.2019 13:19:01 - Líba Konvalinka

Na co si EU hraje?

Proč nepovažuje dvojí kvalitu za problém? K čemu nám je, že jsme v EU, která nás diskriminuje? Jde jí jen o blaho velkých států. Vůbec ne o to, aby zde fungovali stejné podmínky pro všechny

Odpověď

25.04.2019 14:50:01 - Ing. Kateřina Konečná

Dobrý den,

obávám se, že boj s dvojí kvalitou potravin se dá přirovnat k souboji Davida s Goliášem. Velké státy s ní problém nemají a nadnárodní korporace je ubezpečují, že není v jejich zájmu, aby proti ní bojovali. Jsou to tedy jiné členské země EU, které přihlíží diskriminaci českého spotřebitele. EU je v tomto směru spíše bojištěm, na kterém česká vláda prostě neumí hrát, protože nechápe pravidla hry. Neumí vytvářet aliance, a proto zákonitě prohrává. Problém je také v tom, že narozdíl od ostatních, jsem byla pouze já schopná přesvědčit svoji politickou skupinu, aby drtivou většinou hlasovala proti dvojí kvalitě potravin v Evropském parlamentu. Všechny ostatní české politické strany v tomto směru selhaly. 

Je ovšem pravdou, že Evropská komise svými kroky boji proti dvojí kvalitě rozhodně nepomohla, za což může údajně hlavní kandidát sociální demokracie do čela budoucí Evropské komise Frans Timmermans.

Mohu vás ubezpečit, že já boj proti dvojí kvalitě potravin rozhodně nevzdávám.

S pozdravem,

Kateřina Konečná