Ing. Klára Dostálová

  • BPP
  • ministryně pro místní rozvoj
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,01. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.07.2021 11:50:00

Mobilní týmy přijaly v postižených obcích už stovky žádostí

Mobilní týmy přijaly v postižených obcích už stovky žádostí

Od pátku do neděle přijali pracovníci Státního fondu podpory investic (SFPI) 311 žádostí o podporu z programu Živel. MMR zřídilo mobilní týmy úředníků, které vyrazily do postižených obcí na jižní Moravě a do obce Stebno na Lounsku.

 „Slíbili jsme, že pomoc bude rychlá a na místě, aby se lidé nemuseli zdržovat papírováním. Naši lidé už pomáhali na jižní Moravě s administrativou v Hruškách, v Pánově, v Hodoníně, v Lužici a v Mikulčicích. Dnes jsou v Moravské Nové Vsi a zítra přijedou znovu do Hrušek a do Lužice,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Úředníci SFPI v mobilních týmech dosud řešili 52 případů demolic domů, 248 oprav rodinných domů a 11 oprav ve společenství vlastníků nemovitostí. Nejvíc žádostí se zatím sešlo v Mikulčicích: celkem 161, z čehož bude muset být 27 obydlí zdemolováno. Třináct demolic z celkových 52 se týká také obce Hrušky.

Z dotačního programu Živel Státního fondu podpory investic mohou lidé získat dotaci až 2 miliony korun a další až 3 miliony formou výhodného úvěru úročeného 1 % až na max. 30 let. Lidé mohou tyto peníze využít na opravy, demolice, výstavbu či pořízení jiné nemovitosti v případě, že poškozený dům musí být odstraněn. V případě nové výstavby obdrží poškozený okamžitě zálohovou dotaci ve výši 500 tis. Kč, ze které lze hradit demolici nebo projektovou přípravu. Další čerpání proběhne na základě předložených dokladů, které se standardně budou proplácet do 10 dnů. Žádosti začal Státní fond podpory investic přijímat 2. července 2021.

Informace k dotaci pro občany z programu Živel ze Státního fondu podpory investic (SFPI) naleznete ZDE a kontaktní email k programu: zivel@sfpi.cz
Další informace včetně programu pro starosty Obnova obecního a krajského majetku po živelní pohromě naleznete ZDE.

tabulka

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama