Ing. Ladislav Kos

  • HPP 11
  • Praha 11
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,48. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.09.2017 19:34:29

Mnoho otazníků kolem srubu Gizela v Krčském lese

Mnoho otazníků kolem srubu Gizela v Krčském lese

Srub Gizela stojí v Krčském lese, nedaleko Velkého altánu. Kolem jeho přestavby po požáru a provozování však existuje mnoho otazníků.

 

Původně nevzhledný sklad a útočiště lesních dělníků před deštěm si před mnoha lety údajně pronajal  Spolek Roztyly-Jižní Město II (čelnými představiteli jsou bývalý starosta MČ P11 Mlejnský a bývalý radní pro majetek Zítka) a udělal z něj místo pro občerstvení i občasné akce pro veřejnost.

V r. 2011 tato původní budova vyhořela a na jejím místě byl vybudován honosný srub severského stylu. Údajně za peníze z pojistky a ze zdrojů Spolku. Odhadovaná cena rekonstrukce je 2 mil Kč. V r. 2013 byl provoz srubu obnoven.

Provozování lesního srubu s funkcemi pro veřejnost je jistě bohulibá činnost. Jenže provozování má mnoho otazníků:

1.   Komu patří srub Gizela?

Srub Gizela i přilehlý pozemek patří hl.m.Praze

2.   Jakým právem se srubem nakládá Spolek?

Spolek, dle sdělení správní firmy hl.m.Prahy, nemá platnou smlouvu na pronájem srubu Gizela, srub užívá neoprávněně. Spolek byl správní firmou vyzván k vyklizení srubu do konce srpna tohoto roku. Dosud tak neučinil.

3.   Smlouva na pozemek – rozpory

Smlouvu na pozemek má Spolek teprve od r. 2016. Způsob jakým užívá pozemek je však v mnoha ohledech v rozporu s touto smlouvou (viz další body)

4.   Vjezd auty bez povolení

Na pozemek i přilehlého lesního porostu vjíždějí automobily členů Spolku i návštěvníků bez povolení Lesů hl.m.Prahy.

5.   Hlasité koncerty a oslavy, stížnosti občanů

Na pozemku, který je uvnitř lesa, probíhají koncerty rockových skupin a jiné hlasité produkce, a to až do pozdních večerních hodin, což je v rozporu se zák.289/1995Sb. Lesní zákon. Na hluk si stěžují i občané bydlící více než kilometr daleko.

6.   Financování rekonstrukce

Financování je zahaleno tajemstvím, nebylo veřejně doloženo, že stavba byla financována z pojistky a z prostředků Spolku, jak tento tvrdí. Neexistuje souhlas majitele pozemku se stavbou, neexistuje stavební povolení. „Papírově“ jakoby srub neexistoval.

 Z výše uvedeného seznamu vyplývají zásadní kontroverze kolem provozování srubu.

Mým cílem není ukončit provoz srubu Gizela, jak je mě členy Spolku podsouváno, ale napravit a vyjasnit majetkové a nájemní poměry kolem této nemovitosti, ukončit působení současného (ne)nájemce a vypsat regulérní otevřenou soutěž na provozování srubu Gizela, tak aby nový nájemce provozoval srub ke spokojenosti občanů Jižního Města, při dodržování všech zákonů.  

Ing. Ladislav Kos, Hnutí pro Prahu 11, zastupitel MČ Praha 11, senátor
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout