Ing. Lenka Andrýsová

  • LIDEM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

12. 8. 2013 14:28:45 - Vítězsalv M.

Peak

Co říkáte na, na zradu vaší expředsedkyně Peak? Nelitujete nyní toho, že jste ji věřila a šla za ní při odchodu z VV? A co budete nyní se stranou LIDEM? VM

Odpověď

14. 8. 2013 8:00:49 - Ing. Lenka Andrýsová
 Dobrý den, Vítězslave,
odchodu z VV rozhodně nelituji a jsem ráda, že jsem s Karolínou Peake pracovala na řadě skvělých témat. Nedávno jsme zrovna předkládaly společně novelu zákona o jednacím řádu. Spolupracovaly jsme i na dalších tématech jako otevřená data, průhledné financování stran, jednotná prezentace ČR navenek atd. Za to jí musím poděkovat. Každý člověk má právo se rozhodnout podle sebe. Karolína Peake se rozhodla nehlasovat a fakticky podpořit vládu Jiřího Rusnoka a posílit pozici Miloše Zemana. Rozhodla se taky rezignovat na pozici předsedkyně strany. To nás hodně překvapilo, ale prostě se to stalo. Odnáším si z toho velké ponaučení. Člověk se v práci může spolehnout jen sám na sebe. Politika taková prostě je a jen tu lidskou stránku politiky nezměníme. Změnit můžeme pouze sami sebe. To, co je pro mě v politice konstantou, jsou moje principy, za které bojuji- rozumné úspory, průhlednost hospodaření státu a politických stran a snižování byrokracie.
Co bude se stranou LIDEM? Svolá se Republiková rada, pak sněm. Tam se rozhodneme co dál. Uvidíme, jak překonali šok z nečekaných kroků Karolíny Peake naši členové.
Mějte se,
Lenka Andrýsová