Ing. Libor Turek, Ph.D.

  • ODS
  • Ústecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

02.11.2022 10:22:45 - Vítězsalv M.

Je pravda, že následuje Řecko a blížíme se bankrotu?

A jestli ano, jak je možné, že jste to dopustili? Určitě za to nemůže jen vaše vláda, na druhou stranu ani jí se nedaří na tom nic změnit, ekonomika je v recesi a podle všeho bude hůř. Prý tomu dost přispělo zrušení superhrubé mzdy. Zavede se znovu? Hlasoval byste pro nebo proti? A kde vzít chybějící a potřebné finance? Můžete zaručit, že nezačnou firmy příští rok dramaticky propouštět? Připravujete se nějak na tuto možnost? Jak?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Pobavený-divák

Odpověď

06.12.2022 11:05:57 - Ing. Libor Turek, Ph.D.
 Dobrý den, omlouvám se za zpoždění, přehlédl jsem dotaz. Řecko určitě nenásledujeme, když se podíváte na výhled rozpočtu na příští roky, tak naše vláda oseká veřejné finance a radikálně zpomalí nárůst dluhu. Pořád máme poměr zadlužení vůči HDP jeden z nejmenších v EU. Propouštění zaručit nemůžu a v mnoha segmentech k tomu dojde, ovšem nečekám radikální propouštění. Stále jsou na pracovním trhu volná místa, která by se mohla ale rychleji začít plnit