Ing. Lukáš Bartoň, Ph.D.

  • Piráti
  • Plzeňský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,6. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.04.2019 17:16:48

Vláda by měla dodržet slib a navýšit platy učitelů

Vláda by měla dodržet slib a navýšit platy učitelů

Pirátům jde především o to, aby byla vláda skutečně schopná naplnit svůj slib, tedy navýšit platy učitelů na 150 procent jejich průměrného platu z roku 2017, což by mělo činit přibližně 46 tisíc korun.

Zatím nepadla žádná konkrétní informace o tom, jak to bude s dalším navýšením platů v roce 2020. Podle ekonomů ale lze očekávat zpomalení ekonomiky. Ministerstvo financí ČR plánuje škrty v rozpočtech jednotlivých resortů. Již v minulém roce muselo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pokrýt nezajištěné výdaje v oblasti speciálního školství a na platy učitelů v rozpočtu na rok 2018 nezbylo. Právě z těchto důvodů Piráti přišli na půdě Poslanecké sněmovny s návrhem usnesení, aby k navýšení skutečně došlo již v roce 2020, a to na 130 procent průměrné mzdy. Přes původní souhlasné stanovisko ale vládní poslanci tento návrh nakonec shodili ze stolu, přestože je v souladu s programovým prohlášením vlády. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama