Ing. Marian Jurečka

  • KDU-ČSL
  • Olomoucký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.01.2021 12:28:00

Vláda hodila desetitisíce živnostníků přes palubu

Vláda hodila desetitisíce živnostníků přes palubu

Komentář na facebookovém profilu k nulové státní podpoře živnostníků bez stálé provozovny

 Od prosince jsme se snažili, aby vláda umožnila čerpat kompenzační bonus i živnostníkům v insolvenci. Ti totiž řádně spláceli své závazky v oddlužení, ale stát jim zakázal vydělávat, a ještě jim ani nepřiznal náhradu, aby měli z čeho žít. V jarní vlně epidemie přitom takové pravidlo nebylo. Nakonec se ale povedlo k tomu vládu dotlačit, i když to trvalo dva měsíce.

Bohužel se naopak nepovedlo prohlasovat zvýšení kompenzačního bonusu na 20 000 Kč, které by bylo safra potřeba. Momentálně z něj totiž platí živnostníci na rozdíl od jarní vlny odvody, a tak jim zbývá zhruba jen 10 000 Kč hrubého, což je opravdu velmi málo.

Nepodařilo se ani rozšířit podporu tak, aby ji dostali i živnostníci bez provozovny. Vláda hodila desetitisíce živnostníků přes palubu! Nemohou vykonávat svoji živnost, nemají ani korunu z kompenzačního bonusu, a přesto musí posílat do státní kasy povinné odvody.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama