Ing. Martin Kolovratník

  • ANO 2011
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,91. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

02.07.2014 13:35:08 - Lukas Knobloch

doprava

Vláda dnes projedná návrh zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Ministr Prachař mi zřejmě neodpoví, chtěl bych se jako občan zeptat tedy vás jako poslance, který o návrhu vlády budete hlasovat.
1, Řeší se i rychlost na silnicích 1.třídy? A jste vy pro její zvýšení?
2, Já osobně bych uvítal lepší značení, a to včetně těch směrodatných. V cizině se dá podle mě orientovat líp, než v Česku.
3, Proč musím v souvislosti s autem platit tak vysoké poplatky třeba jen za přihlášení auta?
4, Dálniční známka je téma samo o sobě? Proč jsou u nás tak drahé a co proč není volba projet dálnicí po zaplacení jednorázového poplatku (mýtné), tedy bez známky?
Děkuji za případné odpovědi. Knobloch

Odpověď

23.07.2014 22:44:56 - Ing. Martin Kolovratník

Dobrý den. Omlouvám se za mírné zpoždění a zasílám odpovědi:

  1. Pokud vím, tak novela neřeší explicitně rychlost. Věnuje se lepšímu vymezení (kategorizaci) – co je rychlostní silnice a co je silnice první třídy.  Pro absolutní zvýšení rychlosti nejsem, ale velmi se mi líbí „přeřazení“ některých silnic první třídy do vyšší kategorie, kde se může jezdit rychleji, pokud to umožní stavebně technické podmínky. Typickým příkladem je krásně postavená čtyřproudá spojka Pardubice – Hradec Králové.

  2. Nevím, co konkrétního máte na mysli. Zkuste to, prosím, upřesnit.

  3. Podle mě poplatky vysoké nejsou. Je potřeba si uvědomit, že správní agendy něco stojí. Jsou tam lidé, počítače, budovy, provoz…

  4. Zaplacení jednorázového poplatku je podle mě technicky nemožné. Snad by stála za úvahu třeba super levná jednodenní známka.   Celková cena roční dálniční známky mi nepřijde přemrštěná – spíš mám problém s tím, co za ni dostáváme. Počet kilometrů kvalitních dálnic, které můžeme používat, je u nás žalostně nízký! Je to ostuda státu, kterou, věřím, změníme.