Ing. Martin Kolovratník

  • ANO 2011
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,9. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

28.02.2014 9:48:42 - Richter z Jihlavy

k dopravě

Nejste první, koho se ptám, pan Huml mi již i odpověděl, od ministra se odpovědi asi nedočkám, ale i vy jste byl jeden z nominantů na tento post a předpokládám, že pro vás bude resort dopravy prioritou. Mám tak dvě otázky. 1, Již v minulosti se hodně mluvilo o tom, zpřísnit podmínky pro získání řidičáku a a tzv. řidičáku na zkoušku. Jak to se záměrem aktuálně vypadá? A jste vy zastáncem zpřísnění? 2, Hodně se mluví o nekvalitní infrastruktuře, ale co i absolutně nekvalitní značení mimo velká města? Nad tím se nikdo nezamýšlí? Protože spolehát na navigace nelze. Děkuji za odpovědi a ať se vám daří

Odpověď

30.05.2014 12:57:30 - Ing. Martin Kolovratník
Dobrý den. Omlouvám se za hodně opožděnou odpověď. Dopravou se skutečně intenzivně zabývám, ale času je stále málo. K vašim otázkám: 1) jsem rozhodně velkým zastáncem zpřísnění. Mladí řidiči jsou nerozumní, mají pocit, že za silným motorem vládnou světu a následky jsou strašlivé. Takže jednoznačně ano – jsem pro řidičák na zkoušku. MD aktuálně chystá návrh nového zákona. Bohužel ale není zatím dopracován a vypadá to až na příští rok.  Pokud mi čas dovolí, pokusím se proces zrychlit.

2) Těžko říct, co přesně tím myslíte. Máte pocit, že mimo města jsou špatné navigace a směrovky? Máte nějaký konkrétní případ. Malé zlepšení by asi pomohlo, otázkou ale je, jestli by těch značek potom nebylo moc.