Ing. Martin Kolovratník

  • ANO 2011
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,9. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

11.07.2014 12:55:08 - M.Tomáš

zpoplatnněí silnic

Pane poslanče, jak se díváte na zpoplatnění německých silnic, o kterém se teď hodně hovoří? Já bych pochopil zpoplatnění dálnic, či mýtné na silnicích 1. Třídy, ale aby se platilo za všechny silnice, a to jen pro cizince mi přijde až diskriminační. Vám ne? A pokud by to šlo, proč to nezavést i u nás?

Odpověď

23.07.2014 22:43:46 - Ing. Martin Kolovratník

Dobrý den. Problém bych rozdělil na nákladní a osobní dopravu. U osobní mi přijde férové zpoplatnit draze budovanou infrastrukturu – tedy dálnice, popř. silnice 1. třídy. Ovšem nejen pro cizince, ale pro všechny, jinak je to diskriminační. Líbí se mi například Norsko. Tam postaví drahý tunel, dají k němu závoru a zpoplatní ho pro všechny. V momentě, kdy se tunel zaplatí, nechají závoru otevřenou a průjezd je dále zdarma…..

A u nákladní? Tam vidím situaci jinak. Inspirovalo mě například Švýcarsko – to zpoplatnilo pro nákladní dopravu veškerou silniční síť, bez ohledu na typ komunikace a národnosti. Rozhoduje jen váha podle TP a emisní norma EURO. Spravedlivé, jednoduché, bez možností objíždění a podvodů.