Ing. Mgr. Irena Ropková

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,77. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.09.2016 15:42:00

Hlavní město podpořilo další ročník bezpečnostních školení v MŠ

Hlavní město podpořilo další ročník bezpečnostních školení v MŠ

Zastupitelstvo hlavního města Prahy v minulém týdnu vyslovilo souhlas s finanční podporou dlouhodobého projektu Bezpečnostní průprava dětí předškolního věku, který je již od roku 2012 zaměřen na předcházení úrazům a dalším negativním jevům u dětí.

 Za účasti policistů, hasičů a záchranářů jsou v jeho rámci na jednotlivých mateřských školách realizována interaktivní školení pro děti, přičemž ročně je takto o prevenci a bezpečnosti poučeno na osm tisíc dětí. Uvedla to radní hlavního města Prahy pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková (ČSSD).

Pražští zastupitelé ve čtvrtek podpořili poskytnutí neinvestiční účelové dotace ve výši jeden a půl milionu korun pro spolek Prevence dětem, který projekt Bezpečnostní průpravy dětí předškolního věku ve spolupráci s hlavním městem již od roku 2012 realizuje. Obdobnou částkou již město projekt podporovalo v minulých letech.

„Jedná o projekt svým rozsahem a zaměřením unikátní a jsem přesvědčena, že se jedná o dobře vynaložené prostředky. Dokládají to i alarmující statistiky dětských úrazů, které každoročně končí v mnoha desítkách a stovkách případů smrtí a zmařeným mladým životem,“ vysvětluje radní Ropková.

Tematické okruhy jsou založeny na odborných studiích a statistických údajích

Výchovný a vzdělávací projekt je zaměřený především na předškolní děti a jejich rodinné příslušníky. Školení má za cíl předcházet úrazům doma i venku, šikaně, negativním vlivům přírodních živlů a v neposlední řadě též informovat děti o hrozbách vyplývajících z kontaktu s nebezpečnými osobami. Součástí školení jsou i základy první pomoci. Celý program je rozdělen do tří tematických částí, jež vedou policisté, hasiči a záchranáři.

„Děti se hravou a interaktivní formou seznamují s ukázkovými situacemi, ze kterých může vzejít určitá hrozba, a seznamují se s možnostmi, jak vzniku těchto hrozeb účinně předcházet. Tematické okruhy jsou přitom založeny na odborných studiích a statistických údajích pražské záchranné služby. Současně se děti během školení seznamují s příslušníky bezpečnostních a záchranářských sborů, což při pozdějším kontaktu s nimi může pomoci vzájemné komunikaci a důvěře,“ uzavírá radní Ropková.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama