Ing. Mgr. Irena Ropková

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19. 3. 2015 14:31:06

Praha rozhodla o rozdělení stovek milionů korun v sociální oblasti

Praha rozhodla o rozdělení stovek milionů korun v sociální oblasti

Rada hl. m. Prahy na svém zasedání odsouhlasila udělení grantů poskytovatelům sociálních služeb v objemu přesahujícím 131 milionů korun a podpořila návrhy na rozdělení peněz ze státní dotace, která dosahuje celkové částky přes 612 milionů korun.

Registrovaní poskytovatelé sociálních služeb získali pro letošní rok dohromady 3 297 tis. korun v podobě dotací do maximální výše 200 tis. korun. Rada zároveň souhlasila s rozdělením dalších bezmála 128 milionů korun ve formě dotací přesahujících 200 tis. korun, které jsou na tyto účely vyhrazeny v rozpočtu města. Poskytnutí těchto finančních prostředků musí ještě schválit zastupitelstvo hl. m. Prahy. „Věřím, že zastupitelé tento návrh také podpoří. Ve všech případech jde o prověřené poskytovatele, kteří odvádějí pro pražské občany velmi kvalitní práci,“ uvedla po jednání rady Irena Ropková (ČSSD), radní pro sociální politiku a školství.

Zastupitelstvo bude hlasovat i o návrhu na rozdělení více jak 612 milionů korun ze státního rozpočtu pro stejné účely. Také s tímto návrhem rada na svém úterním zasedání taktéž vyjádřila souhlas. Rozdělení těchto finančních prostředků v minulých letech podléhalo rozhodnutí Ministerstva práce a sociálních věcí. Od letošního roku ale státní dotace přerozdělují přímo kraje.

Finanční podporu rada odsouhlasila i pro 35 akcí z oblasti sociální politiky s celopražským významem. Těm byla celkem poskytnuta částka v objemu 1 468 tis. korun. „Akce, kterým byla podpora schválena, dělají Praze dobré jméno. Jde například o benefiční koncerty, jako je ‚Děkujeme, pokračujeme‘, který pořádá Asistence o.p.s., či nejrůznější odborné konference,“ upřesnila Ropková.

Projekty z oblasti rodinné politiky, jako jsou letní tábory pořádané Fondem ohrožených dětí nebo Centrum pomoci rodinám s dvojčaty a vícerčaty, získaly dohromady 3 660 tisíc korun. Dalších 1 240 tisíc korun ve formě dotací nad 200 tisíc korun musí ještě posvětit zastupitelstvo. „Jak říká klasik - rodina je základ státu. Proto je naší povinností pomáhat projektům z této oblasti,“ dodala na závěr radní Ropková.

Ing. Mgr. Irena Ropková je radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sociální politiky. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a Vysokou školu ekonomickou. V minulosti působila jako zástupkyně starostky městské části Praha 3 a věnovala se rovněž právní praxi v oblasti veřejného práva.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama