Ing. Mgr. Milan Šarapatka, Ph.D.

  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,03. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

14.04.2016 23:38:48 - Docent

Šaškárna neziskových organizací

Dobrý den pane poslanče, zajimá mě Váš komentář ke kauze tkzv. Křesťanských chudáků z Iráku, kteří hned jak mohou utíkají za Frau Merkel pro německé sociální dávky a bydlení. Úplně stejně dopadl podobný projekt v katolickém Polsku. Jen náhoda? Myslím, že ne. Na druhou stranu je aspoň vidět jaké odporné lži, propagandu tady šíří nevládní neziskové organizace ve věci uprchlíků, kteří ve skutečnosti jsou jen nezák. ekonom. migranty.

Odpověď

15.04.2016 11:47:19 - Ing. Mgr. Milan Šarapatka, Ph.D.

Souhlas s poskytnutím azylu křesťanským uprchlíkům v ČR je  blamáží od samotného začátku. Nelze přece posuzovat potřebnost azylové ochrany podle víry toho kterého imigranta. Buď mu hrozí smrt, a má tedy na ochranu nárok nebo nehrozí, a potom na ochranu nárok nemá. Bez ohledu na to, kterého boha vzývá.

Dalším zásadním problémem byla  kritéria výběru a  nekvalitní výběr kandidátů na azyl  v ČR. Nikoli podle skutečné potřeby a ohrožení ale nejspíše podle známosti k představitelům organizátora, české nevládní organizace, případně podle solventnosti. Šokovalo mne, že mezi vybranými imigranty byli lidé, kteří byli v Iráku bohatou elitou. Čím si asi tak zasloužili to, že byli vybrání do vyvolené skupiny? To, že byli poskytnutými podmínkami azylu v ČR následně zklamáni je z tohoto pohledu logické. Očekávali přece podstatně luxusnější podmínky, které jim byly NGO slíbeny.