Ing. Michaela Šojdrová

  • KDU-ČSL
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,87. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.10.2014 20:26:30

Etická výchova na školách zasluhuje podporu

Etická výchova na školách zasluhuje podporu

Ve čtvrtek 30. října se konalo slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění soutěže Programu podpory etické výchovy pro rok 2014, kterou již počtrnácté organizoval Nadační fond Josefa Luxe v čele s předsedkyní správní rady Věrou Luxovou.

„Těší mě, že se na etickou výchovu klade důraz na mnoha českých školách a že těchto škol přibývá. Jsou příkladem dobré praxe, ukazují pozitivní dopad nejen na zlepšení chování žáků, ale také na zlepšení výsledků vzdělávání,” uvedla Šojdrová, která je místopředsedkyní Výboru pro kulturu a vzdělání Evropského parlamentu.

„Etická výchova se v zemích Evropské unie běžně učí. Osobnostní i sociální výchova jsou předpokladem pro výchovu k občanství, na kterou se EU zaměřuje. Proto je třeba na tyto druhy výchovy ve vzdělávání více dbát. Vedou totiž mladé k odpovědnosti i respektu k druhým,” vysvětlila.

I to je důvod, proč se europoslankyně Šojdrová rozhodla finančně přispívat do Nadačního fondu Josefa Luxe, který etickou výchovu v České republice podporuje. „Věřím, že i ministerstvo školství, které ji umožnilo, se stane aktivnějším podporovatelem v této oblasti,” dodala.

Program podpory etické výchovy vyhlašuje Nadační fond Josefa Luxe každoročně od roku 2001. Letos na ocenění dosáhlo 12 přihlášených škol, mezi nimi i Církevní škola z Veselí nad Moravou, kde europoslankyně Šojdrová letos první školní den přivítala nastupující prvňáčky.

První místo kromě této školy získaly i Masarykova základní škola Zásada, Církevní základní škola Orbis-Pictus z Tábora a Základní a mateřská škola Povrly. Kromě diplomu obdržela každá škola i finanční podporu na etickou výchovu v řádu deseti až dvaceti tisíc korun.

Nadační fond projekty hodnotil například podle rozsahu a organizace výuky, dle počtu zapojených dětí (nejen v rámci školy, ale i mimoškolních aktivit zapojení žáků do organizace akcí jak v rámci školy, tak i aktivit mimo školu ve prospěch obce a jejich obyvatel) či provázanosti etiky s dalšími.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama