Ing. Michaela Šojdrová

  • KDU-ČSL
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,87. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.04.2014 15:59:05

Musí skončit neefektivní utrácení za projekty, které nemají užitek

Musí skončit neefektivní utrácení za projekty, které nemají užitek

Michaela Šojdrová ve Zlíně představila své programové priority pro volby do Evropského parlamentu

Úkolem číslo jedna je tvorba pracovních míst. Vysoká nezaměstnanost je společný problém všech zemí EU. „Je zapotřebí více rozvíjet programy podporující zaměstnávání osob nejvíce ohrožených nezaměstnaností, jako jsou absolventi, matky po mateřské dovolené, lidé před důchodem. Využití evropských fondů především na projekty, které přináší vznik pracovních míst a zvyšují kvalifikovanost. Musí skončit neefektivní a zbytečné utrácení peněz na projekty, které nepřináší žádný konkrétní užitek. Proto budu podporovat evropské programy, které pomohou zvýšit zaměstnanost, tvorbu nových pracovních míst nebo umožní získání praxe a stáží pro studenty i absolventy, například ZÁRUKY ZA MLADÉ či ERASMUS+,“ vysvětluje Michaela Šojdrová, kandidátka KDU-ČSL do EP.

Další prioritou by mělo být zlepšení kvality vzdělání, především s ohledem na jeho všeobecnou složku, která je potřebná pro celoživotní učení (jazyky, matematickou gramotnost, ICT, občanské a osobnostní dovednosti). To se týká základních škol i středních odborných škol a gymnázií. „Větší důraz budeme klást na zlepšení praktické, odborné složky (přípravy), která je potřebná pro uplatnění v konkrétním řemesle a na pracovním trhu. Pro zlepšení praktických dovedností prosazujeme větší spolupráci firem a škol. A také k tomu nám mohou pomoci finanční prostředky z evropských fondů. Jen je musíme umět správně použít,“ je přesvědčena Michaela Šojdrová.

A konečně je to rovněž aktivní a silná prorodinná politika. Budoucnost ČR i EU je v mladé generaci, proto je rodina naší prioritou. Na evropské úrovni může jít o nepřímou podporu, včetně sníženého DPH na dětskou spotřebu, kterou chceme prosadit. „Podepsala jsem Prohlášení o komplexní a efektivní evropské politice prospěšné rodině, která je pokladem Evropy. Toto zavazující prohlášení má 12 bodů a v podstatě jde o to, aby Evropský parlament nezasahoval do rodinné politiky členských zemí. Společná politika EU se týká společné bezpečnostní, zahraniční, hospodářské a sociální politiky. Společná politika a především jednotliví poslanci EP by měli respektovat základní princip, na kterém EU vznikla, a to je subsidiarita,“ říká Michaela Šojdrová. Více informací o prohlášení najdete na webu: www.voteforfamily2014.eu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama