Ing. Michal Burian, Ph.D.

expert na fondy EU, zakladatel agroturistiky v ČR, politik
  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,09. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

23.08.2016 15:08:40 - Edita Pf.

Všichni politici jsou podle mě stejní

Čím mě přesvědčíte o tom, že senát není zbytečný, a že všichni politici jsou stejní? Před volbami slibují a jakmile jsou zvoleni jde jim jen o jejich zájmy a zájmy jejich podporovatelů, kterým se potřebují zavděčit nebo

Odpověď

05.10.2016 16:08:30 - Ing. Michal Burian, Ph.D.
 Dotaz 1 - Představte si, že sněmovně skončí mandát a prezident bude nemocný. Nebo zbude jenom prezident - přece tady nechceme žádného cara samovládce. Pokud Senát funguje, dokáže umravnit některé výstřelky poslanců. Jenom by měl být méně stranický a více nezávislý. A současně by mu prospělo, aby v něm bylo méně kariérních politiků, ti po pár letech nutně ztratí kontakt s realitou a mají tendenci zabývat se sami sebou a svými pseudoproblémy. 
Dotaz 2 - Lidé jsou různí, takže nutně i politici jsou různí. Já jsem naivní, protože si myslím, že něco můžu změnit. Současně si říkám, že přece nemusím nutně ve svém věku budovat kariéru v politice - to by bylo aktuální před 20 lety. Řídím se heslem "jak řekli, tak i udělali" a moji přátelé mě takto znají. Na tom nemám co měnit. A možná jako pomocnou mastičku navrhuji, aby platilo 2x a dost, tedy 2 volební období ve funkci a hybaj se živit vlastní prací.