Ing. Milan Pour

  • ANO 2011
  • Milovice
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

07.10.2021 14:52:06 - Daněková

Bydlení

Dobrý den, když jsem včera na ČT koukla na debatu, velmi mě zarazilo, že až na Trikolóru ŽÁDNÁ jiná strana ani koalice mezi své TOP 3 prority nezařadila dostupnost bydlení. Na kolikátém místě je pro vás řešení tohoto problému a jak konkrétně ho chcete řešit? Pořád slyšíme, jak se bude stavět, ale otázkou je taky kde a za kolik. Děkuji Daněková

Odpověď

07.10.2021 19:00:27 - Ing. Milan Pour

Děkuji Vám za dotaz. Dostupnost bydlení patří samozřejmě mezi priority hnutí ANO. Podařilo se připravit a ještě před volbami schválit zcela nový stavební zákon. Ten konečně odblokuje vleklé povolovací procesy a začne se konečně stavět daleko více bytů.

Vytvoříme podmínky pro realizaci PPP projektů v oblasti výstavby nájemního bydlení, s využitím nepotřebného majetku státu a brownfieldů. Pro obce máme již k dispozici tři roky program Výstavba, v rámci kterého mohou získat dotace na budování sociálních bytů a výhodné úvěry pro dostupné byty. Chceme tento program zpřístupnit i pro další subjekty, jako jsou neziskové společnosti, aby i ony ve spolupráci s obcemi mohly stavět dostupné byty. Zajistíme dostupné bydlení pro nízkopříjmové skupiny, jako jsou maminky samoživitelky, zdravotně postižení, senioři apod. V oblasti sociálního bydlení podpoříme nízkonákladovou výstavbu. Na základě nových podmínek by vznikaly sociální domy, smíšené domy a dostupné domy. Vytvoříme podmínky pro podporu družstevní bytové výstavby prodloužením doby splácení, včetně výhodných úvěrů pro družstevní podíly a garance státu pro delší dobu splatnosti. Budeme usilovat o nižší DPH na stavebniny s cílem zlevnění výstavby bytů.