Ing. Milan Pour

  • ANO 2011
  • Milovice
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

12.06.2019 16:18:21 - jana HK

Máte dost hlasů a přesto jste nedokázali šmejdy zastavit? Proč? Vám nevadí, že okrádají bezbranné lidi?

Dobrý den, shlédl jste pořad Infiltrace? Pokud ne, podle mě byste měl. Jasně se tam ukazuje, že tzv. šmejdi, dál okrádají lidi, jen si našli jiné cesty, metody zůstávají ale stejně nelidské. Jak je možné, že jste to nebyli schopni vyřešit? Tady přeci nejde o pravici nebo levici, ale opravdu o lidi. To nejste schopni se v jejich prospěch dohodnout? Nejhorší je, že se člověk nemá šanci ani bránit. Společnost vás podvede a ožebračí, zanikne, a i kdybyste soud vyhrál po kom máte vymáhat škody? Ti samí lidé si ale zakládají nové společnosti a dál obchodují s důvěrou lidí. Pak zase zaniknou…A proč policie často případ neřeší, protože podle ní jde o civilní spor a ne trestný čin? Jak je také možné, že si někdo kupuje celé databáze kontaktů? Proč nikdo více nekontroluji činnost call center? Proč se nezakáže prodej přes telefon? Pokud není možné odstoupit třeba do 3 dnů od všech uzavřených kupních smluv /výjimkou bych povolil max na věci na zakázku/.Proč je podvodník chráněn víc než podvedený?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

30.06.2019 8:17:54 - Ing. Milan Pour
 Děkuji Vám za dotaz. Podíval jsem se v archívu ČT na pořad Infiltrace, obchod s důvěrou. Je smutným faktem, že tzv. šmejdi se dokázali brzy adaptovat po vládou schválené novele zákona o ochraně spotřebitele. Cílem této novely bylo zjednodušení mimosoudního řešení spotřebitelských sporů a v boji proti nekalým prodejním praktikám- tzv. šmejdům. Tento zákon byl vládou schválen v březnu 2015. Bohužel jak je z pořadu Infiltrace zřejmé, prodejci vymysleli několik způsobů, jak zákon jednoduše obejít. Projednám možnosti nové legislativní úpravy zákona o ochraně spotřebitele nejdříve s právníky i s kolegy poslanci.

Každopádně již nyní Ministerstvo průmyslu a obchodu využije v boji proti tzv. energetickým šmejdům novelu zákona o ochraně spotřebitele, která by měla platit od začátku příštího roku. Tato novela počítá např. se snazším vypovídáním smluv. Je zde také vymezení se např. vůči podomním aukcím energií od přeprodejců, triků s dárky, nebo vůči nepřiměřeným sankcím při odstoupení od smlouvy. Tak aspoň v tomto odvětví se šmejdům přistřihne tipec.