Ing. Miloš Petera

  • ČSSD
  • Středočeský kraj
  • 1. vicehejtman
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,05. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.08.2016 10:59:00

Podáme žalobu na vyklizení bývalého vojenského výcvikového prostoru

Podáme žalobu na vyklizení bývalého vojenského výcvikového prostoru

Středočeský kraj se chce dohodnout o náhradě za pronájem území a zároveň podá žalobu na vyklizení bývalého vojenského výcvikového prostoru Milovice Mladá.

Středočeský kraj tento týden podá žalobu na společnost Mladá RP na vyklizení pozemků v bývalém vojenském výcvikovém prostoru Milovice. Rozhodla o tom Rada Středočeského kraje na jednání v pondělí 8. srpna. „Současně rada schválila, abychom jednali se společností Mladá RP, s. r. o., nájemcem nemovitostí ve vlastnictví kraje na území bývalého vojenského újezdu Milovice Mladá o narovnání vzájemných náležitostí. Jsme připraveni jednat s uvedenou společností o částce 19,5 milionu korun, což je adekvátní suma vyplývající z nájemní smlouvy, jež byla kraji zaplacena,“ vysvětlil na dnešní tiskové konferenci hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD).

Pokud by si firma nárokovala částku vyšší než uvedených 19,5 milionu korun, musí radu přesvědčit konkrétním vyúčtováním vynaložených nákladů o oprávněnosti svého požadavku. „Žádné vyčíslení nákladů na demolice budov na území bývalého vojenského výcvikového prostoru Milovice-Mladá jsme dosud nedostali. Rada vyslovila souhlas pouze s jednáním o narovnání. V žádném případě neschválila samotné uzavření dohody o narovnání,“ upozornil středočeský hejtman. „Vedle žaloby na vyklizení pozemků se také odvoláme proti předběžnému opatření, kterým nám chce společnost Mladá RP zabránit nakládat s krajským majetkem,“ dodal.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama