Ing. Miloš Zeman

První přímo zvolený prezident ČR
  • BPP
  • prezident České republiky
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

3. 6. 2019 16:18:40

Česká republika si cení vynikajícího partnerství, které s Indií vybudovala

Česká republika si cení vynikajícího partnerství, které s Indií vybudovala

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal gratulační dopis Naréndrovi Módímu, opětovně zvolenému předsedovi vlády Indické republiky.

Vážený pane předsedo vlády,

dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem občanů České republiky poblahopřál ke znovuzvolení. Přesvědčivý výsledek Vámi vedené Bharatiya Janata Party a silný mandát, který jí voliči dali, svědčí o tom, že Vám a Vašim spolupracovníkům indický lid věří a sdílí s Vámi odhodlání budovat novou Indii.

Česká republika si cení vynikajícího partnerství, které s Indickou republikou vybudovala. Máme zájem naši spolupráci dále prohlubovat, a to nejen v ekonomické oblasti, kde Indie patří k nejdůležitějším českým obchodním partnerům v Asii, ale i v oblasti politické, kulturní či školské.

Velmi rád vzpomínám na setkání s panem prezidentem Kóvindem během jeho státní návštěvy v České republice v září loňského roku, kdy jsme se oba shodli na posílení vzájemných vztahů na úroveň strategického partnerství. Věřím, že v příštím roce mi program dovolí na oplátku zavítat do Vaší krásné země a že budu mít příležitost také s Vámi osobně prodiskutovat další rozvoj kontaktů mezi našimi národy.

Rád bych Vám, vážený pane premiére, ještě jednou co nejsrdečněji pogratuloval k Vašemu znovuzvolení a popřál Vám pevné zdraví a mnoho úspěchů ve Vaší zodpovědné funkci.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout