Ing. Miloš Zeman

První přímo zvolený prezident ČR
  • BPP
  • prezident České republiky
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,71. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.02.2020 20:42:00

Letecké spojení přispěje k dalšímu rozvoji oboustranných vztahů

Letecké spojení přispěje k dalšímu rozvoji oboustranných vztahů

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal gratulační dopis Nguyen Phú Trongovi, prezidentovi Vietnamské socialistické republiky.

 Vážený pane prezidente,

dovolte mi, aby Vám jménem lidu České republiky i jménem svým vyjádřil srdečné blahopřání při příležitosti 70. výročí od navázání diplomatických styků mezi našimi zeměmi.

Vážím si tradičně přátelských vztahů s Vietnamskou socialistickou republikou a jsem rád, že vzájemná spolupráce se rozvíjí nejen v oblasti ekonomické a obchodní, ale také například v obranném průmyslu, školství či vědě a výzkumu.

S potěšením jsem přijal zprávu, že již letos v dubnu by mělo dojít ke spuštění přímé linky mezi Prahou a Hanojí, o které jsme společně usilovali. Pevně věřím, že toto letecké spojení přispěje k dalšímu rozvoji oboustranných vztahů a spolupráce mezi našimi národy.

Oceňuji také intenzitu vzájemných návštěv mezi představiteli obou zemí. Bylo mi ctí v dubnu minulého roku na Pražském hradě přivítat předsedu vlády Vietnamské socialistické republiky, se kterým jsme diskutovali mnohá témata společného zájmu. V této souvislosti mi dovolte, vážený pane prezidente, abych zopakoval mé pozvání k návštěvě České republiky. Byl bych nesmírně potěšen, kdybych se s Vámi mohl opětovně setkat, tentokráte v České republice.

Vážený pane prezidente, přeji Vám pevné zdraví, mnoho úspěchů a osobní pohodu a vietnamskému lidu prosperitu a mír.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama