Ing. Miloš Zeman

První přímo zvolený prezident ČR
  • BPP
  • prezident České republiky
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,69. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.10.2019 14:09:00

Naším nepřítelem není žádná země, ale mezinárodní terorismus

Naším nepřítelem není žádná země, ale mezinárodní terorismus

Projev prezidenta republiky při slavnostní vojenské přísaze

 Vážený pane premiére, vážený pane ministře obrany, vážený pane kardinále,

česká armáda ve své historii prošla mnoha obdobími. Některá byla slavná, jiná nikoli. Mezi slavná období lze počítat boj našich legií, ale i boj sokolů na Slovensku. Mezi neslavná období pak lze počítat zradu našich spojenců v roce 1938. Armáda chtěla bojovat, a nemohla bojovat. A dalším takovým, bohužel neslavným obdobím je sovětská okupace z roku 1968, kdy armádu tentokrát zradilo vlastní domácí vedení.

Dnes jsme v situaci, kdy jsme součástí širšího mezinárodního společenství Severoatlantické aliance, a naším nepřítelem není žádná konkrétní země, ale mezinárodní terorismus. A ono trauma nebojování zmizelo právě tím, že naši vojáci se v řadě oblastí, například v Afghánistánu nebo v Čadu podílejí na operacích proti těmto teroristům. Bohužel jsme ztratili čtrnáct vojáků v Afghánistánu a poslednímu z nich udělím Medaili Za hrdinství zítra.

Chtěl bych vás informovat, že jsem ocenil rozhodnutí velení armády, podle něhož bude vytvořen prapor bezpilotních letadel tzv. dronů, tedy něčeho, co minimalizuje vlastní ztráty. A vám všem chci popřát, abyste byli hrdi na svou zemi, na zemi, která si těžko vydobyla svoji svobodu a svoji demokracii. A právě proto je potřeba obojí chránit a bránit.

Přeji Vám v tom úspěch.

Děkuji za vaši pozornost.

Miloš Zeman
prezident republiky

Hradčanské náměstí, 27. října 2019

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout