Ing. Miloš Zeman

První přímo zvolený prezident ČR
  • BPP
  • prezident České republiky
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,71. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.03.2011 17:04:51

Potřebujeme investory, ne bankéře

Potřebujeme investory, ne bankéře

Miloš Zeman jako host Michaila Gorbačova na mezinárodní konferenci „Bezpečnost pro globální svět: Evropská odpověď“

Čestný předseda SPOZ Miloš Zeman společně s místopředsedou SPOZ Martinem Nejedlým se na základě pozvání od bývalého prezidenta SSSR Michaila Gorbačova účastnili ve dnech 23.-24.března 2011 mezinárodní konference pořádané organizací The New Policy Forum (Gorbachev Forum) a Foreign Affairs Association na aktuální téma Bezpečnost pro globální svět: Miloš Zeman hned první den využil možnosti popřát bývalému prezidentu SSSR, panu Michailu Sergejeviči Gorbačovovi k jeho 80. narozeninám a při této příležitosti mu předal jako dárek třílitrovou lahev slivovice. Jak konstatoval sám Miloš Zeman: „Je to dárek, který nikdo jiný, než já, nemůže dát. A já mám rád originální dárky."

Čestný předseda SPOZ Miloš Zeman vystoupil na konferenci k tématu „Evropa ve světě, Evropa pro svět“, kde se ve své řeči zaměřil primárně na zdanění bankovních operací: "Finanční operace u nás vůbec nejsou zdaňovány daní z přidané hodnoty, zatímco všechno ostatní je touto daní zatíženo a dokonce se ta daň teď má zvyšovat. A přitom by finanční operace měly být první, které by měly být takto zdaňovány.  Tobinova daň se týká jenom mezinárodních finančních operací. Tobin byl nositelem Nobelovy ceny za ekonomii a navrhl tuto daň už kolem poloviny šedesátých let. A od té doby se o tom čtyřicet let diskutuje a teprve teď na posledním jednání G 20 se o tom začalo vážně uvažovat - o zavedení daně z mezinárodních finančních transakcí. Kéž by tomu tak bylo, aby ti bankovní podvodníci byli zdaněni jako prostitutky."

Dále také zdůraznil: „Potřebujeme investory, ne bankéře," slovy Maxe Webera, šetři a investuj. Po skončení projevu poděkoval Miloši Zemanovi sám Michail Gorbačov: „Celou dobu se mluví o tvém projevu. Byl stručný a krutý, ale líbil se mi."

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama