Ing. Miloš Zeman

První přímo zvolený prezident ČR
  • BPP
  • prezident České republiky
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5
25.09.2017 15:19:22

Přeji hodně štěstí v nadcházejícím nelehkém jednání o nové koalici

Přeji hodně štěstí v nadcházejícím nelehkém jednání o nové koalici

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pondělí den 25. září 2017 gratulační telegram Angele Merkelové, kancléřce Spolkové republiky Německo.

Vážená paní kancléřko,

dovolte mi, abych Vám pogratuloval k Vašemu  opětovnému vítězství ve volbách do Spolkového sněmu Německa.

Rád bych využil této příležitosti a poděkoval Vám za pozitivní rozvoj vztahů mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo, k němuž jste přispěla svým aktivním a vstřícným postojem k této relaci.

Vzpomínám na náš osobní rozhovor na Pražském hradě v srpnu 2016 a těší mě, že i přes existenci témat, na něž sdílíme odlišné názory, je diskuze mezi našimi zeměmi vždy věcná a pragmatická. Když se ohlédnu zpět do roku 2005, kdy jste se ujala funkce spolkové kancléřky, a porovnám spolupráci našich zemí tehdy a nyní, musím konstatovat, že se nám podařilo ujít kus cesty směrem k dobrému sousedství a tolerantnímu partnerství.

Vážená paní kancléřko,

věřím, že se nám v následujících letech podaří najít příležitost k setkání a že budeme moci přispět k dalšímu rozvoji vzájemných vztahů. Dovolte mi, abych Vám popřál hodně štěstí v nadcházejícím nelehkém jednání o nové koalici.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout