Ing. Miloš Zeman

První přímo zvolený prezident ČR
  • BPP
  • prezident České republiky
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,68. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.05.2018 17:12:00

Prezident Zeman blahopřál Dmitriji Medveděvovi

Prezident Zeman blahopřál Dmitriji Medveděvovi

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 10. května 2018 blahopřejný telegram Dmitriji Medveděvovi, předsedovi vlády Ruské federace, v souvislosti s jeho znovuzvolením do funkce.

 Vážený pane předsedo vlády,

dovolte, abych Vám srdečně poblahopřál ke znovujmenování do premiérské funkce. Tento krok svědčí o stabilitě Ruska a přispěje ke kontinuitě ruské politiky.

Přiznávám, že Vaše setrvání v úřadu mne osobně těší. Myslím, že jsme v posledních letech mezi sebou vybudovali přátelský vztah, jenž byl potvrzen mimo jiné také při našem posledním osobním setkání v listopadu loňského roku. Ocenil jsem Vaši jasnou reakci na nepřijatelný článek k československým dějinám, který byl při příležitosti mé návštěvy v Rusku publikován, i Váš konstruktivní, pragmatický přístup k ekonomickým záležitostem, které tvoří základ vztahů mezi Českou republikou a Ruskou federací. V této souvislosti mohu s potěšením konstatovat, že na naše setkání již navázala další práce, včetně přípravy dalšího jednání mezivládní komise, o nějž máme zájem.

Vážený pane předsedo, těším se, že budeme mít příležitost i nadále společně prohlubovat partnerství mezi našimi zeměmi, které dokazuje, že i mezi velikostně a početně nerovnoměrnými národy může vzniknout pevné přátelské pouto založené na vzájemném respektu, otevřenosti a upřímnosti.

Ještě jednou Vám gratuluji a přeji hodně sil, úspěch a prosperitu.

S úctou

Miloš Zeman
České republiky

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout