Ing. Miloš Zeman

První přímo zvolený prezident ČR
  • BPP
  • prezident České republiky
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,68. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28. 11. 2018 15:32:00

Prezident Zeman zaslal pozdrav korejskému prezidentovi

Prezident Zeman zaslal pozdrav korejskému prezidentovi

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal pozdrav Moon Jae-inovi, prezidentovi Korejské republiky, v souvislosti s jeho návštěvou České republiky.

 Vážený pane prezidente,

rád bych Vás, alespoň takto na dálku, přivítal v České republice. Je mi líto, že moje pracovní povinnosti (v termínu Vašeho pobytu v Praze se totiž budu nacházet na státní návštěvě v Izraeli) nám neumožní se osobně setkat a pokračovat v diskuzi, ke které došlo na okraj Valného shromáždění OSN v září loňského roku.

Naše země uzavřely v r. 2015 Strategické partnerství a Korejská republika se tak stala prvním strategickým partnerem České republiky v Asii. I nadále máme zájem toto partnerství rozvíjet a hledat nové možnosti spolupráce i v méně tradičních oblastech. Rád bych Vás v této souvislosti vyzval, abychom se společně zasadili o maximální podporu spolupráce našich zemí v oblastech jako je věda, výzkum, inovace, start-upy, či další moderní technologie.

Kromě toho bych Vám chtěl poblahopřát k odvážné diplomacii, která vedla ke zlepšení bezpečnostní situace na Korejském poloostrově. Pevně věřím, že se podaří nalézt cestu ke konečné a ověřitelné denuklearizaci poloostrova a trvalému snížení napětí, které povede ke zlepšení života všech jeho obyvatel. Česká republika je připravena k tomuto procesu aktivně přispívat.

Se zájmem také sleduji Vaše ekonomické reformy a pevně doufám, že jejich úspěch se odrazí i v další podpoře našich obchodních vztahů. Rád bych tak ocenil nejenom úroveň naší obchodní výměny, ale i investiční aktivity korejských společností v České republice. Jsem přitom přesvědčen, že stále existuje široký prostor pro jejich další rozvoj, ať už např. v oblasti dopravy či energetiky. Doufám, že podobně, jako se řadě korejských společností podařilo úspěšně etablovat v České republice, podaří se i českým společnostem nalézt své místo ve Vaší zemi a vytvořit tak nová pracovní místa pro Vaše spoluobčany.

Spojuje nás i kulturní spřízněnost našich zemí. Jsem velmi rád, že si korejská kultura stále více nachází cestu do České republiky a oslovuje české občany bez ohledu na jejich věk. S ohledem na blížící se 30. výročí navázání diplomatických vztahů mezi našimi zeměmi bychom mohli společně podpořit vyhlášení roku 2020 rokem české kultury v Koreji a rokem korejské kultury v ČR.

Vaše Excelence, využívám této příležitosti, abych Vám i nadále popřál mnoho úspěchů ve Vaší funkci, pevné zdraví a mnoho štěstí.

Miloš Zeman
prezident České republiky

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout