Ing. Miloš Zeman

První přímo zvolený prezident ČR
  • BPP
  • prezident České republiky
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,69. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.09.2019 15:49:00

Slavnost zapalování Masarykovy vatry v Lánech je akce, která spojuje

Slavnost zapalování Masarykovy vatry v Lánech je akce, která spojuje

Komentář na facebookovém profilu k tradiční slavnosti zapalování Masarykovy vatry v Lánech

Moc rád jsem opět zavítal na tradiční slavnost zapalování Masarykovy vatry v Lánech.

Sešli jsme se při té příležitosti s panem kardinálem a Karlem Schwarzenbergem. Je to tedy akce, která spojuje. A to je dobře!

Přečtěte si, co jsem uvedl v krátkém pozdravu:

Vážený pane starosto, vážený pane kardinále, vážený pane poslanče, vážení ostatní hosté, dámy a pánové,

já navážu na pana starostu, protože ten říkal, co se u vás uplynulý rok povedlo a je mojí povinností říkat, co se povedlo alespoň v lánském zámeckém parku.

Takže, pojďte se podívat na krásnou velikou skalku, levandule, vřes, studánka, holoubci tam chodí pít, jste srdečně zváni. To je první věc.

Druhá věc, vyčistili jsme rybník, takže další práce za námi.

A konečně zatřetí, a to jsme se vždycky špičkovali s panem starostou, díky povodí Vltavy je už odtok Masarykova potoka z lánského parku vyčištěn, narovnán a osazen čtrnácti lipami. Až budou veliké, tak to bude krásné stromořadí.

A přátelé, já už nevím, co bych tam dále zveleboval. Řídil jsem se paměťmi pana Krejčí, který byl Masarykovým zahradníkem do roku 1938, a pokud se nemýlím, tak všechno, co tam tenkrát bylo, jako je potok, jako je skalka, jako je Horní rybník a podobně, je dnes opět opraveno a obnoveno.

Závěrem bych vás chtěl o něco poprosit, protože mně došly nápady, přijďte, projděte se lánským parkem, a když dojdete k názoru, že by tam bylo ještě něco potřeba zvelebit, tak mi to přijďte říct.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout