Ing. Miloš Zeman

První přímo zvolený prezident ČR
  • BPP
  • prezident České republiky
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,7. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

26. 2. 2019 14:37:09 - Pavel Kosina

Vztah prezidenta k PPF a exekutorům

Pane prezidente, jsem v důchodu a často vás poslouchám. Vaše slova v dnešní době člověka potěší. Ale ve věku 62 let si ještě dobře pamatuji socialismus a proto mi nesouhlasí váš postoj v vsoučasné době a považuji jej za populismus. Hezká slova na udržení popularity a musím uznat, že se vám daří ošálit většinu české populace. Chci se zeptat - jaký je váš vztah k bývalé KSČ, k současné PPF Group a jak jste se vy dostal k nejvyšším funkcím v České republice po listopadu 1989? Neberte to prosím jako urážku, ale vaše osobnost mi připadá poněkud nevěrohodně, pokud vidím vaše spojení s PPF a také s řadou nechvalně známých vymáhacích společností a podporou exekutorů jste znám od roku 2001. Děkuji za necenzurování tohoto příspěvku a za odpověď! Kosina.

Odpověď

19. 3. 2019 13:41:31 - Ing. Miloš Zeman
Neberu to jako urážku, ale jako výraz až extrémní neinformovanosti. Můj vztah ke KSČ. Byl jsem, jak známo, dva roky za pražského jara členem KSČ a byl jsem vyloučen kvůli nesouhlasu se sovětskou okupací. Jak možná víte, vyloučení nemohli vykonávat žádnou intelektuální práci, nemohli publikovat, nemohli učit. Byl jsem kromě toho třikrát vyhozený z práce a to je můj vztaz ke KSČ, tedy Komunistické straně Československa.

Druhá otázka zněla, kdo mě dosadil do funkcí. Nu, kdybyste si trochu všiml, že v této společnosti probíhají svobodné a demokratické volby, tak všechny funkce, které jsem kdy zastával, byly výsledkem svobodných a demokratických voleb.

svatoZa třetí, můj vztah k PPF. Je to silná česká firma, kterou podporuji stejně tak jako všechny úspěšné české firmy. Jsem rád, že se uplatňuje například na ruském nebo na čínském trhu. Jsem rád, že nyní podepsala smlouvy právě se jmenovanou společností Huawei. Vážím si úspěchů českých podnikatelů a nemám rád neúspěšné podnikatele.