Ing. Miroslav Balatka

  • BPP
  • Sokolov
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,82. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.02.2019 16:03:00

Po třiceti letech od pádu totality zjevně vliv komunistů znovu roste

Po třiceti letech od pádu totality zjevně vliv komunistů znovu roste

Výbor Senátu Parlamentu ČR pro hospodářství, zemědělství a dopravu dnes doporučil novelu na zdanění církevních náhrad neschválit.

 Dnes jsme na výboru projednávali mimo jiné poněkud perverzní návrh novely zákona - zdanění církevních náhrad, tzn. zdanění vrácení něčeho, co bylo státem ukradeno, zničeno a stát nyní vrací. Perverzní píši i proto, že nám ho přišla představit paní poslankyně Aulická Jírovcová za KSČM, tedy nástupkyni KSČ, strany, která vedla naší republiku v době, kdy byl v rámci komunistického řádění majetek ukraden.

Novelu samotnou navrhli komunisté a tohle téma bylo jednou z podmínek komunistů pro toleranci vlády ANO a ČSSD. Parlamentem ji protlačili poslanci ANO, SPD, ČSSD a KSČM. Zjevně po třiceti letech od pádu totality vliv komunistů znovu roste a mně je z toho smutno.

Vláda jako svůj argument k dodatečnému zdanění církevních náhrad říká, že tyto byly předražené, není ale schopna tohle své tvrzení doložit jakýmkoli faktickým argumentem. Žádná analýza, která by předražení restitucí dokazovala, neexistuje. Mimochodem, původní výše náhrad byla dohodnuta po mnoha letech tvrdých vyjednávání.

Je téměř jisté, že tento zákon, který i kdyby byl schválen, bude napaden u Ústavního soudu a zrušen. Jsem tedy rád, že Výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu doporučil Senátu tuto novelu na zdanění církevních náhrad zamítnout.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama