Ing. Miroslav Balatka

  • BPP
  • Sokolov
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,58. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.12.2019 23:05:00

Svátky, vztahy a rodina

Svátky, vztahy a rodina

Adventní doba a Štědrý den jsou obdobím, na které se někdo těší a někdo se ho obává.

Pro leckoho z nás jsou Vánoce každoročně poklidným svátečním setkáním rodiny plným pohody, pro jiné zase zdrojem stresu z „povinného“ setkání s příbuznými, které zrovna nemusí. A pro některé znamená toto období pocit samoty a opuštěnosti. Jsou to lidé, na které příbuzní zapomněli, nebo jim odešel nedávno někdo blízký. Vánoce jsou zkrátka plné emocí, od radosti, lásky a štěstí až po pocity marnosti, závisti, osamělosti a zloby. Jsou jakýmsi „koncentrátem“ pocitů, které nás provázejí celý rok. Právě v době Vánoc si je ale uvědomujeme hlouběji a ostřeji.

S mnoha věcmi a okolnostmi nemůžeme udělat nic. Ale mnohé můžeme sami změnit, a to velmi výrazně, aniž se to třeba může na první pohled zdát. Všechno, co děláme, říkáme a jak jednáme má nesmírný dopad, ať už dobrý, nebo špatný, to je jen na nás. Mějme na paměti, že právě dobré vztahy v rodině, stejně jako ve společnosti jsou tím nejdůležitějším, a měli bychom o ně pečovat. Respekt k druhým a ochota naslouchat jsou tím, bez čeho se přitom neobejdeme. Nenechme se ovlivnit konfrontační atmosférou ve společnosti, která je někdy uměle vyvolávána a mluvme spolu. Nenechme se rozdělit leckdy domnělým strachem, který mnozí z nás cítí, nevysmívejme se mu a snažme se ho pochopit. Využijme společné chvíle k tomu, abychom si popovídali o obyčejných věcech, které nás trápí, využijme náš čas k tomu, abychom rozdali trochu lásky, klidu a porozumění. Pokusme se najít v sobě vzájemnou pokoru, velkorysost a odpuštění. Ona láska k bližnímu, jakkoli může toto křesťanské slovní spojení někomu znít zastarale a vyvanutě, je tím podstatným, co drží rodiny, ale i celou naši společnost pohromadě. A to je podle mne hlavním poselstvím Vánoc. Nebojme se probudit v sobě to lepší v nás. I jedno odpoledne věnované osamělému člověku nebo pár korun do sbírky může leccos změnit. A to nejenom v době vánočních svátků.

Chtěl bych vám popřát krásné a klidné vánoční svátky plné radosti, mnoho štěstí, zdraví a porozumění v novém roce.

Miroslav Balatka

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama