Ing. Miroslav Balatka

  • BPP
  • Sokolov
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,58. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.01.2021 7:42:00

Ze všeho nejhorší jsou rozbité bábovičky

Ze všeho nejhorší jsou rozbité bábovičky

Komentář k pondělní schůzi Zastupitelstvo Karlovarského kraje


Scházet se v nejtěžších chvílích koronakrize u nás v kraji na mimořádném jednání krajského zastupitelstva jenom proto, abychom vyslechli dlouhé plamenné projevy převážně jedné zastupitelky a poslankyně je sice možné, z mého pohledu je to ale plýtvání časem, vyhazování peněz daňových poplatníků z okna a zvyšování epidemiologických rizik. Zastupitelstvo kraje neschválilo ani program jednání.

Pondělní mimořádné jednání bylo svoláno dvaceti opozičními zastupiteli k tomu, aby se schválil starý rozpočet kraje, připravený předchozím vedením. Ten ale neměl šanci projít a všichni, včetně paní exhejtmanky, to věděli. Tvoří se totiž nový rozpočet, který odráží aktuální výpadky z rozpočtu vzhledem k daňovému balíčku a zpřesnění na straně příjmů. Ten by se měl schválit na řádném zastupitelstvu 1. února. Starý rozpočet, který chtěli schválit dnešní svolavatelé, tyto věci neobsahuje. Také neobsahuje a logicky nemůže obsahovat priority současného vedení kraje. Takže jsme si pouze vyslechli několik dlouhých rétorických cvičení paní zastupitelky a poslankyně Mračkové Vildumetzové na téma "Apokalypsa kraje, když chválíme rozpočet až 1.2.2021 a pojedeme ještě tři týdny v rozpočtovém provizoriu", které obsahovaly mimo jiné velmi mnoho zavádějících informací typu že "záchranáři nebudou mít na defibrilátory!" nebo "necháte hasiče a včelaře na holičkách!".

Myslím, že by bylo pro všechny dobře, kdyby paní exhejtmanka přijala to, že v současném vedení kraje již není a že už tedy nemůže rozhodovat tak, jak byla zvyklá a nesvolávala zbytečně taková mimořádná jednání zastupitelstva. Nebo jejich svolávání alespoň odložila na klidnější dobu. Ušetřili bychom všichni čas a současná zdravotní rizika z těchto zbytečných setkávání takového množství lidí.

Nechci nijak upírat ani relativizovat svaté právo opozice svolat mimořádné zasedání zastupitelstva. Domnívám se ale, že za současné situace ohledně epidemie koronaviru, kdy situace ve zdravotnických zařízeních v našem kraji je opravdu velmi vážná a daleko horší než při jarní nebo podzimní vlně, považuji nyní takovéto zbytné jednání předem odsouzené k nezdaru za opravdu velkou nezodpovědnost.

Když už jsme se ale takto mimořádně ve sportovní hale sešli, jsem rád, že jsme alespoň nějak smysluplně využili toto setkání. Hejtman Petr Kulhánek všechny přítomné informoval o současné situaci zejména ve zdravotnických zařízeních a Josef März pak o plánované strategii očkování v kraji.

P.S. Jsem moc rád, že jsme dnes poprvé na jednání zastupitelstva v novém složení nebyli v projevech paní Mračkovou Vildumetzovou osočeni, že pliveme voličům ANO (nebo SPD popřípadě dalším) do tváře. To považuji za pokrok a zjevný posun k lepšímu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama