Ing. Miroslav Bernášek

  • ODS
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.09.2013 10:14:23

Podpora zaměstnávání absolventů musí začít hned po škole

Podpora zaměstnávání absolventů musí začít hned po škole

ODS chce podpořit úlevami na povinných odvodech ty podnikatele a firmy, kteří zaměstnají absolventa školy registrovaného na úřadu práce po dobu šesti a více měsíců. Dobrý nápad. Ale nemělo by zůstat pouze u něj. Další účinné možnosti se nabízejí.

Z pozice náměstka kladenského primátora již delší dobu probírám problém zaměstnanosti absolventů škol se zástupci různých firem. A dospěl jsem k jednoznačnému názoru, který se snažím a budu snažit prosazovat. Jsem totiž přesvědčený, že účinná může být především podpora zaměstnávání studentů okamžitě po ukončení školy. Získají tím potřebnou praxi a budou mít zároveň šanci ukázat, co umí a co jsou schopni se ještě prací naučit. Tam je třeba směrovat například daňové pobídky pro zaměstnavatele.
 
Současná situace je velmi nešťastná. Pokud shání mladý člověk – absolvent školy – práci, obvykle dostává otázku: „Co umíš, kde už jsi pracoval?“. Při odpovědi „jsem na pracáku“ je šance na úspěch pro takovéhoto člověka velmi mizivá. S podporou zaměstnávání mladých lidí, kteří ukonči školu, musí jít ale ruku v ruce i proměna školství. V prvé řadě se to týká zvýšení kvality vzdělání a tedy i odborné úrovně absolventů. Začíná to přijímacími zkouškami, pokračuje obsahem výuky a končí kvalitou maturit a státních zkoušek. Za druhé musí být ve vzdělání a ve státní podpoře upřednostňovány ty obory, jejichž absolventi mají šanci v uplatnění na trhu práce. O tom se hovoří sice již dlouho, kroků k tomu se však zatím udělalo bohužel jen málo.

Ing. Miroslav Bernášek
 místopředseda oblastního sdružení
 náměstek primátora
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama