Ing. Miroslav Kalousek

  • TOP 09
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.11.2017 19:56:00

Teď se ukázalo, kdo je to vládní koalice

Teď se ukázalo, kdo je to vládní koalice

Projev na ustavující schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 11. 2017 po volbě předsedy Poslanecké sněmovny

Děkuji za slovo. Já za klub TOP 09 bych vám chtěl, pane předsedo, popřát hodně sil do této náročné funkce a ujistit vás, že jakkoliv jsme vás nevolili, což jsme říkali, tak jsme kdykoliv připraveni k diskusím o konstruktivním výstupu této Poslanecké sněmovny.

Chtěl bych rovněž podotknout, že vaší volbou byl otevřen průchod projektu vlády bez důvěry a bez kontroly Poslaneckou sněmovnou. Chtěl bych se vrátit k projevu pana poslance Michálka, který u volby předsedy mandátového a imunitního výboru řekl, že teď se to obnaží. Teď se ukáže, kdo je to vládní koalice. Ono se to neukázalo u volby předsedy mandátového a imunitního výboru. Ono se to ukázalo teď. Při volbě předsedy Poslanecké sněmovny. A k těm 115 hlasům.

Hnutí ANO, SPD a komunistů plně respektuji, se přidaly také hlasy Pirátů. Plně respektuji. Jenom chci, aby voliči věděli, že toto uskupení je odpovědné za vládu Andreje Babiše bez důvěry, která nám bude možná vládnout mnoho a mnoho měsíců. Děkuji.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama