Ing. Monika Štayrová

  • ANO 2011
  • Královéhradecký kraj
  • krajská zastupitelka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.04.2021 10:46:00

Odlehčovací služba a nová sportovní hala. Plánované investice v příštím roce

Odlehčovací služba a nová sportovní hala. Plánované investice v příštím roce

V příštím roce chce Hradec Králové investovat téměř 400 milionů korun

Mezi největší investice hradecké radnice v roce 2020 budou patřit dům s odlehčovací službou v Honkově ulici, rekonstrukce městských základních škol či část projektu inteligentního dopravního systému. Návrh rozpočtu Hradce Králové na rok 2020, který dnes doporučila rada a v příštím týdnu jej bude schvalovat zastupitelstvo, počítá s investicemi za téměř 400 milionů.

„Celkové příjmy v příštím roce plánujeme na úrovni 2,17 miliardy, výdaje pak předpokládáme ve výši 2,27 miliardy korun. Schodek necelých 101 milionů korun budeme hradit z úvěru ve výši 150 milionů korun,“ říká Monika Štayrová, náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky a financí. Z celkových výdajů v roce 2020 by více než 1,8 miliardy měly tvořit výdaje běžné, tedy provoz města a jeho organizací. Kapitálové, resp. investiční výdaje plánuje Hradec Králové ve výši 393 milionů korun. „V současnosti probíhá výběr firmy, která postaví odlehčovací službu v Honkově ulici za zhruba 120 milionů korun, více než sto milionů chceme investovat do školských zařízení. Pokud dobře dopadne řízení ÚOHS u tendru na inteligentní dopravní systém, máme pro příští rok v plánu jeho realizaci za zhruba sto milionů z jeho celkové hodnoty 230 milionů korun. Na jaře by pak měla začít i stavba nové sportovní haly na Pouchově,“ dodává Štayrová.

V aktuálním rozpočtu na rok 2019 jsou zařazeny investiční akce v souhrnné výši 1,067 miliardy korun, v návrhu na rok 2020 akce za 393 miliony a ve střednědobém výhledu pak další investice v objemu 1,084 miliardy korun. Jedná se například o stavbu nového fotbalového stadionu, projekt inteligentního dopravního systému, rekonstrukci Velkého náměstí, Benešovy třídy či křižovatky Mileta. Pokud se podaří všechny tyto plánované investice realizovat, pak město během pěti let zvýší hodnotu svého majetku minimálně o 2,5 miliardy korun.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama