Ing. Ondřej Knotek

  • ANO 2011
  • europoslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,27. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

16.03.2023 12:10:53 - Zuzka Michálková

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nemám.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

21.03.2023 11:38:20 - Ing. Ondřej Knotek
Dobrý den, paní Michálková, 
děkuji Vám za dotaz, souhlasím s Vámi. Hnutí ANO dlouhodobě podporuje energetické úspory rodinných a bytových domů, ovšem tato směrnice v této podobě je zcela nepřijatelná.
Zvláště v době, kdy řešíme drahé energie nebo třeba nedostatek stavebních materiálů, je to úplně nesmyslné ultimátum. Tahle regulace vyvolá akorát napětí na trhu, zdraží se ceny domů a sníží se nabídka. To jsou důvody proč jsme v hnutí ANO regulaci nepodpořili. 
O finálním znění předpisu se ještě bude vyjednávat s členskými státy. Jeho znění tak ještě není konečné a může se změnit. Snad se nám to podaří. Ondřej Knotek