Ing. Ondřej Prokop

  • ANO 2011
  • Praha 11
  • územní plánování
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.08.2021 7:47:39

Jak naložit s fenoménem krátkodobých pronájmů?

Jak naložit s fenoménem krátkodobých pronájmů?

Milí Pražané, léto je v plném proudu a do Prahy se opatrně začínají vracet turisté. A s nimi také téma, které pandemie načas upozadila: jak naložit s fenoménem krátkodobých pronájmů.

Ubytovací služby typu Airbnb nepochybně vyhovují pronajímatelům i velké části turistů, z celkového pohledu ale jednoznačně převažují negativa. Starousedlíci si v souvislosti s krátkodobými pronájmy stěžují především na hluk a nepořádek, ztrátu pocitu soukromí nebo bezpečí a nezřídka dochází mezi pronajímatelem a dalšími obyvateli domu ke zhoršení sousedských vztahů. Ve své neregulované podobě navíc představují nekalou konkurenci hotelů a penzionů, které se v důsledku pandemického propadu turismu ocitly na pokraji zániku.
Sdílené ubytování je zkrátka problém a regulace, která by narovnala podmínky pro podnikání v ubytovacích službách, je rozhodně žádoucí. Na rozdíl od současného vedení města ale neočekávám, že by změna podmínek pro krátkodobé pronájmy nějak zmírnila současnou bytovou krizi. Abychom se s ní vypořádali, budeme muset sáhnout po tom nejosvědčenějším nástroji: rychlé a efektivní výstavbě. Jaký názor máte na ubytovávací služby tohoto typu vy❓Myslíte si, že má budoucnost, nebo se jedná o módní trend, kterému brzy odzvoní❓.Těším se na vaše komentáře👇👇👇pod příspěvkem a přeju vám krásné léto.Článek, na který reaguji, najdete zde👉https://prazsky.denik.cz/.../airbnb-byt-ubytovani-hotel...
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama