Ing. Ondřej Prokop

  • ANO 2011
  • Praha 11
  • územní plánování
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,68. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13. 1. 2021 8:34:56

Magistrát zvyšuje nájemné v městských bytech!

Magistrát zvyšuje nájemné v městských bytech!

Milí sousedé, druhý lednový týden přinesl hned zkraje zprávu, která mě rozhodně nepotěšila.👎 Pražský magistrát se rozhodl zvýšit nájemné v městských bytech 🏠, což v současné chvíli považuju za nešťastné.

Radní pro bydlení Adam Zábranský - pražský radní rozhodnutí hájí tím, že se ceny nájmů nezvyšovaly plných 17 let, zvýšení se nedotkne bytů pronajímaných seniorům, lidem se zdravotním postižením nebo rodinám s nízkými příjmy a přinese do městské pokladny až desítky milionů korun. Tyto argumenty ale v mých očích rozhodně neobstojí.
Rozumím tomu, že ceny nájemného v městských bytech nelze „zakonzervovat“ a udržovat beze změn po desítky let. Nechápu ale, proč tedy magistrát k těmto změnám nepřikročil hned na počátku svého funkčního období, v časech ekonomické konjunktury. Vzhledem k těžko předvídatelnému vývoji na trhu práce dnes také hrozí, že se mnoho domácností, kterým nyní bude nájem zvýšen, záhy zařadí mezi nízkopříjmové. Potenciální desítky milionů korun navíc v městské pokladně rozhodně nepředstavují částku, která by vyvážila možné důsledky tohoto nešťastně načasovaného rozhodnutí.S ohledem na probíhající pandemii a její drtivý dopad na Pražany bych se proto přikláněl k tomu, aby magistrát své usnesení ještě přehodnotil.Bylo by pro vás v současné chvíli zvýšení nájemného únosné? Obáváte se dalšího vývoje cen za bydlení❓ Napište mi svůj názor do komentáře pod tento post 👇👇👇.Článek, na který reaguji najdete zde 👉https://www.blesk.cz/.../praha-zvysi-najemne-ve-svych...
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama