Ing. Ondřej Prokop

  • ANO 2011
  • Praha 11
  • územní plánování
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.01.2021 11:57:12

Sen o vlastním bydlení se stále většímu počtu lidí vzdaluje

Sen o vlastním bydlení se stále většímu počtu lidí vzdaluje

Milí sousedé, počet mladých lidí, kteří nedosáhnou na vlastní bydlení🏠 a využívají proto komerčních nájmů, je neustále na vzestupu. Mohou se ale spolehnout na to, že pro ně tento typ bydlení zůstane dostupnou alternativou?

I přes současný pokles cen nájemného je třeba počítat spíše s opačnou variantou.S tím, jak se sen o vlastním bydlení vzdaluje stále většímu procentu lidí se středně vysokými příjmy, totiž narůstá podíl bytů skupovaných investory. Ti se – ze svého pohledu zcela logicky – budou snažit o co nejrychlejší návratnost svých investic, a protože poptávka po bydlení výrazně převyšuje nabídku, budou si moci dovolit tlačit ceny pronájmů vzhůru.Ve městech s vysokým podílem obecního nájemního bydlení nemají předražené komerční pronájmy šanci. V Praze, jejíž bytový fond tvoří pouhých pět procent všech bytů ve městě, nezbývá než usilovat o co nejrychlejší zahájení výstavby městských bytů, které se stanou protiváhou komerčních nájmů.Kterému typu pronájmu byste dali přednost vy❓Napište mi své názory sem dolů 👇👇👇 pod příspěvek do komentáře.Článek, na který reaguji najdete zde:👉https://zpravy.aktualne.cz/.../r~bd96aa6e5a6411eb8972ac1.../
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama