Ing. Ondřej Prokop

  • ANO 2011
  • Praha 11
  • územní plánování
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.03.2021 11:28:36

Sociální bydlení aneb co to vlastně znamená?

Sociální bydlení aneb co to vlastně znamená?

Milí sousedé, před pár dny mě kolega upozornil na článek, který v souvislosti se stále hůře dostupným bydlením🏠 věnoval pár řádků také druhé polovině našich “opatovských dvojčat”.

O celé kauze informuje nepřesně, protože pražský magistrát ve věci prozatím nijak nerozhodl. Přivedl mě nicméně k zamyšlení nad tím, co vlastně znamená “sociální bydlení” a nakolik může být používání tohoto výrazu zavádějící. Slovo “sociální” si totiž mnozí lidé automaticky spojí s negativními jevy jako jsou kriminalita, patologické hráčství nebo drogová závislost, a výstavba sociálního bydlení v jejich sousedství v nich proto vzbuzuje podezření a obavy. Je také sporné, zda můžeme o sociálním bydlení mluvit ve chvíli, kdy zamýšlíme výstavbu bytů pro mladé rodiny, čerstvé absolventy nebo učitele, policisty a další státní zaměstnance, kteří v současnosti často nedosáhnou na bydlení v komerčních nájmech (o pořízení si vlastního bydlení nemluvě). Přimlouval bych se proto za to, abychom dávali přednost výrazu “dostupné bydlení”. Ušetříme si tím spoustu nedorozumění. Co si o tom myslíte vy? Napište mi svůj názor do komentáře 👇👇👇 pod příspěvek.Článek, na který reaguji: 👉https://www.vecerni-praha.cz/bydleni-v-praze-se-stalo.../
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama