Ing. Patrik Nacher

  • ANO 2011
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,38. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

29.04.2024 14:06:00 - Bělka

Byl byste pro, aby měli cyklisti SPZ?

Cyklisti jsou všude a dost často bohužel nedbají pravidel silničního provozu. Už víckrát se mi ale stalo, že udělali nějaký přestupek a vlastně jim to projde, protože je nemáte jak identifikovat, i když je třeba natočíte nebo je zachytí nějaká kamera. Neměli by mít na kole něco, podle čeho půjdou identifikovat? Jsou přeci taky účastníky silničního provozu a všichni ostatní musí nějakou identifikaci mít. A co mě ještě vadí je, že se pořád staví něco pro cyklisty - stezky, pruhy, parky, ale co třeba stezky pro matky s dětmi, aby nemuseli kličkovat mezi cyklisty? Nebo pro pejskaře? Ono i ty pruhy na silnicích pro cyklisty jsou často na úkor bezpečnosti na silnicích a pořád přibývají další

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

velinak, Jija47

Odpověď

16.05.2024 10:48:48 - Ing. Patrik Nacher
Dobrý den,

děkuji Vám za dotaz. Myslím, že je to neuskutečnitelný. Agresivita cyklistů je neuvěřitelná. Cyklista je v současné době trend. Vše se dělá pro ně na úkor chodců, aut a podobně. V kopcovité Praze je tento trend špatný. Přichází to k nám ze západu. Ten, kdo jede na kole má potom pocit, že mu musí všichni uhýbat, proto jsou často agresivní. Na druhou stranu si neumím představit, že by každé kolo mělo svou SPZ. I dětské kolo? Myslím si, že je to o lidech, o společnosti, jaký signál se vyšle. Doufám, že do budoucna se situace uklidní a zlepší. Osobně nechápu, že často cyklisté jedou po silnici, když vedle mají svůj vyhrazený bezpečnější pruh pro kolo. Sám jsem taky cyklista. Skoro se mi chce říct, že se jedná o provokatéry.

Patrik Nacher