Ing. Pavel Kohout

  • BPP
  • Opatovice nad Labem
  • starosta
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,98. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

9. 11. 2015 18:12:56

Letos v Opatovicích nad Labem sestavujeme rozpočet jinak

Letos v Opatovicích nad Labem sestavujeme rozpočet jinak

V Opatovicích nad Labem mají občané rozpočet své obce pod nepřetržitou kontrolou. Rozlikávací rozpočet je on-line a k dispozici k nahlédnutí 24 hodin denně.

 V Opatovicích nad Labem mají občané rozpočet své obce pod nepřetržitou kontrolou. Rozlikávací rozpočet je on-line a k dispozici k nahlédnutí 24 hodin denně. Občané tak mají lepší představu, jaké jsou příjmy a výdaje obce a lépe pak chápou na co obecní kasa vůbec má. Transparentní rozpočet obce usnaňuje i práci zastupitelům obce, kteří jsou tak lépe informováni. Běžná praxe je, že zastupitelstvo je informováno o rozpočtu 4x ročně zprávou a tím vše končí, což ale není náš případ. V Opatovicích nad Labem ale jdeme ještě dál. Chceme, aby se občané přímo spolupodíleli na podobě budoucího rozpočtu obce. Protože je podzim časem nejenom padajícího listí, ale také příprav rozpočtu na další rok, požádala obec občany o jejich názor.

Mandatorní výdaje, povinné prostředky, které musí obec vynaložit, jsou konstantní. Můžeme snižovat náklady na provoz obce, můžeme víc třídit, ale víceméně máme každý rok stejný balík peněz. Letos jsme se ale rozhodli, že do celého procesu zapojíme přímo občany Opatovic nad Labem. Jak? Obec má připravené projekty, ale v současné chvíli nemá prostředky na realizaci všech najednou. Chceme při určování priorit znát názor našich občanů. Ve Zpravodaji Opatovice Dnes byl zveřejněn aketní lístek,  na webových stránkách obce bude pak zveřejněna anketa, v níž je možné jednotlivým projektům přiřadit svůj hlas a tím ho posunout blíže k realizaci. Obec představí přibližně 5 svých projektů o kterých se bude hlasovat. Navíc občané sami budou moci také přidat svůj nápad. Přibližujeme tak celý proces rozhodování blíže každému obyvateli Opatovic nad Labem. 

Chceme totiž aby byly Opatovice takové jaké chcete, podle vás.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama