Ing. Pavel Sehnal

  • APB
  • Praha 18
  • zastupitel měst. části
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,76. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.07.2021 14:00:51

Jedno euro investované do sportu ušetří čtyři eura ve zdravotnictví

Jedno euro investované do sportu ušetří čtyři eura ve zdravotnictví

Chci se podívat na sportování obecně, především pak mezi obyvatelstvem a zvláště mládeží. Uplynulý rok ukázal totiž ukázal negativní trend v tloustnutí dětí, a to dost radikálně.

Stát, místní úřady a školy se musí výrazněji zapojit v motivaci ke sportu, protože tím nejen zajistí výraznější veřejné zdraví populace, ale také ušetří.

My v Alianci pro budoucnost dlouhodobě prosazujeme pravidlo, že jedno euro investované do sportu běžných občanů ušetří čtyři eura na zdravotních výdajích státu. Proto je potřeba sport podporovat nejen na vrcholové úrovni, ale naopak na úrovni všeobecné, aby se do sportu mohl zapojit každý.

Z tohoto důvodu není tak důležité budovat velké sportovní stadiony za miliardy, ale zásadnější jsou menší sportovní hřiště v obcích, městech a sportovní plácky mezi paneláky a v jednotlivých městských částech. Tam lze realizovat bohatou sportovní aktivitu, která bude ve výsledku prospěšná všem.  Opět zde vidím velký prostor pro soukromé subjekty a firmy, které mohou hřiště a jiná sportoviště budovat a provozovat. Selektivní státní dotace jsou v tomhle směru spíš komplikace než pomoc. Soukromá sportoviště a areály nabízí široké vyžití, nejdřív si zahrajete tenis, pak si dáte večeři nebo se i ubytujete apod. Zatímco sportoviště pod hlavičkou města nebo státu se smrskne pouze na to, že si zapinkáte a jdete domů. 
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama