Ing. Pavel Šrámek, MBA

  • APB
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.05.2019 16:31:09

České politické strany a hnutí zemědělství v Evropě nezajímá

České politické strany a hnutí zemědělství v Evropě nezajímá

Peníze z rozpočtu Evropské unie přímo ovlivňují životní prostředí, zemědělství a krajinu v České republice. Naše hospodářství jsou na nich závislá. Věnuje se této problematice někdo v Evropském parlamentu za posledních 10 let?

Téměř 40% evropského rozpočtu jde na společnou zemědělskou politiku. V Evropském parlamentu je Zemědělský výbor, tzv. AGRI neboli COMAGRI, naprosto klíčovým a silovým výborem. Navrhuje podmínky rozdělování téměř 40% všech peněz, které pak přerozdělí podle pravidel tzv. Společné Zemědělské Politiky (SZP) a doslova posílá peníze do jednotlivých členských zemí.

A co našich 21 europoslanců? Ve výboru AGRI není členem ani jeden z českých europoslanců už téměř 2 volební období, tedy skoro 10 let! To je naprosto tristní situace. České politické strany a hnutí zastoupené v Evropském parlamentu téměř 40% unijních peněz NEZAJÍMÁ. Zdá se, že ani celá problematika zemědělství v Evropě naše politické strany nezajímá. Nás, agrárníky z Agrární Demokratické Strany, 40% evropských peněz zajímá a chceme být nejen zastoupeni v Evropském parlamentu, ale především chceme být členy výboru AGRI a mít vliv na Společnou Zemědělskou Politiku v zájmů českých zemědělců a farmářů.

Pavel Šrámek

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama