Ing. Petr Beitl

  • ODS
  • Liberecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,43. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.01.2021 17:31:38

Beitl: Vláda nás staví do role užitečných hlupáků, nouzový stav nepodpořím

Beitl: Vláda nás staví do role užitečných hlupáků, nouzový stav nepodpořím

S respektem ke všem, kteří denně bojují s covidem nebo jeho následky, především ke všem zdravotnickým profesím, i při vědomí těžké situace, ve které se naše země nachází, musím konstatovat, že nepodpořím prodloužení nouzového stavu.

Prodloužení nouzového stavu není administrativní úkon, i když se k tomu vláda tak staví. Jedná se o zásadní omezení občanských svobod, které by mělo být řádně vyargumentováno. A pokud trvá celých 176 dní, tak by mělo mít stopu evolučního srozumitelného vývoje, nebo chcete-li  poučení z minulých chyb.

Bohužel nás vláda stále staví do role užitečných hlupáků, ignoruje návrhy opozice a nechce jí umožnit, aby se stala součástí řešení. Příkladem může být dlouho požadovaný systém protiepidemických opatření (PES), který už prodělal více mutací než virus a jeho výstupy jsou dnes ignorovány členy vlády, která ho stvořila. Hlupáky dělá vláda také z podnikatelů a občanů, protože dlouhodobě není schopna plnit sliby, které zmateně dává.

Nechceme pouze řešit příštích 30 dní, chceme naši zemi vyvést jak z epidemiologické, tak z ekonomické krize. Abychom mohli hlasovat pro vládní návrhy, požadujeme:

  • spravedlivé, předvídatelné a férové kompenzace ve všech postižených odvětvích ekonomiky. Jednou z jednoduchých cest by mohlo být obnovení Antiviru C, tedy odpuštění plateb sociálního a zdravotního pojištění. Ovšem nikoli plošně, ale podle míry zákazu podnikání či dopadu krize. Dalším krokem by mohlo být rychlé schválení zákona o kurzarbeitu.  Ale to by se vládní resorty musely nejprve domluvil mezi sebou. Systémovým krokem je přijetí zákona o odškodnění. Náš návrh leží ve sněmovně.
  • v oblasti školství očekáváme argumentačně podložený plán (PES školy) na druhé pololetí, jak vrátit děti do škol, s návazností na přijímací zkoušky, maturity a praktické vyučování
  • pravidelné a přehledné informace o objednávkách vakcín, systému distribuce a průběhu očkování. Jednoduchý a spolehlivý registrační systém. Opět bojujeme o důvěru občanů, právě v této problematice, která nás může z epidemie vyvést.
  • na minimální a pochopitelnou míru snížit omezování pohybu občanů především v noci a v otevřených sportovních či přírodních areálech. V současné době hlavně na horách. Potřebujeme pravidla, nikoli zákazy.

To je cesta jak se z celé té krize můžeme dostat. A také cesta jak může vláda získat pro své kroky podporu celé poslanecké sněmovny.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama